Європатруль перевірив готовність Києва до Євро-2012 [відео]

  Чи готовий Київ зустрічати футбольних уболівальників? За 176 днів до чемпіонату волонтери громадської організації "Європатруль" вирішили проінспектувати - наскільки головна вулиця країни - Хрещатик - відповідає європейським стандартам комфорту. Шукали англомовні вказівники, перевіряли громадські вбиральні та тестували продавців на знання іноземної.

  Друзі! Залишається 176 днів, щоби вивчити англійську мову, підготувати туалети, а також зробити всі умови для тих вболівальників з Франції, Швейцарії та Англії, які приїдуть до Києва під час Євро. 

  Серед тих умов для  гостей заморських - вуличні вказівники. Волонтери "Європатруля" проінспектували і виявили - англійською назви вулиць і будівель - лише на Софійській площі. А от на Хрещатику та Майдані - їх і вдень зі свічкою не знайдеш. 

  На Хрещатику буде найбільша фанзона в Європі, розрахована на 70 тис вболівальників, нажаль, зараз ніякої логістики немає, то їм важко розібратися. Я думаю, сьогодні ми з цим їм допоможемо.

  Допомагати розпочали із Київської держадміністрації. На неї першу табличку ін Інгліш і почепили.  Не тільки для туристів, а й для самих співробітників. Ті ж бо, самі не знають, де працюють.

  Далі англійською позначають і головні вулиці столиці. Хоч вказівники і паперові, Мухамед з Судану - ідею оцінив.

  Мухамед з Судану: "Єдине, що я розумію в Києві, це назви європейських крамниць та фастфудів, бо вони написані латиницею".

  Київські чиновники запевняють: англомовним вказівникам бути. От тільки коли - не уточнюють.

  Олександр Бригинець: "Якщо ви попадете в Туреччину, ви не побачите жодної вивіски англійською мовою. Але рухатись містом легко, тому що є карти різними мовами, електронні показники".

  Електронні інформаційні бокси є і в  Києві. Але допоможуть радше загубитися. Від вулиць до вбиралень. По київських переходах  "Європатруль2 розклеює наліпки із позначкою WC. Бо поки місцеві продавчині пояснять, де його шукати, не втерпіти.

  Де справити потребу на Хрещатику, волонтери насилу таки знайшли. Та полегшення не отримали. Угледівши камери, касирка вдаваних туристів зачинила в туалеті. А потім забарикадувалася там сама.

  Наостанок "Європатруль" інспектує таксофони. Там теж все не по-європейськи. Ми зробили таку табличку інформаційну, яка говорить, за яким телефонами дзвонити в швидку, міліцію. в разі непередбачуваної ситуації.

  Номери розвісили. Та що почують іноземці на іншому кінці дроту - питання вже інше. 

  Марія Коренюк, Сергій Клименко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Новий цех картонно-паперового комбінату запрацював в Обухові
  Наступний матеріал
  Вифлеємський вогонь миру уже в Україні
  Теги: