Євромайдани тривають майже в усіх обласних центрах

  Євромайдани тривають майже в усіх обласних центрах. Протестну естафету підхопили студенти. Їх підтримало керівництво більшості провідних вишів. Наймасовіші акції пройшли у Франківську та Львові. Там на мітинги вийшли понад 12 тисяч учасників.

   

  Попри вітер, дощ та мокрий сніг у Львові - мітингують. Вимагати євроінтеграції на вулиці вийшли понад 10 тисяч студентів.

  Активісти колоною рушають містом - встигають помітингувати і під університетом Франка і під стінами ОДА з вимогою звільнити губернатора Олега Сала. Свій бойовий настрій підкріплюють киданням сніжок

   Народ сам вибирає свій шлях. Він може скинути ту владу і тоді в нас є майбутнє. ми бачимо, що не маємо майбутнє через то ми виступаємо. Ми не одні. Ми показуємо свій характер. Ми хочемо бути з Європою.

  Серед 10 тисяч мітингарів більшість - студенти. Запевняють, прогули за пропущені лекції не отримають

  Олександр Степаненко, співорганізатор акції: «Є майже повна співпраця з ректорами. Є тільки декілька університетів які відмовились від того і заборонили студентам приходити сюди. Вони мабуть не хочуть щоб їхні студенти робили майбутнє для своєї країни».

  Безкарними пропущені пари залишаться і для Чернігівських, Тернопільських та Івано-Франківських студентів. У Франківську, зокрема, на Євромайдан вийшли понад 12 тисяч небайдужих. Такої кількості не очікували навіть організатори

  Арсен Волосянко, студент: «Таку кількість ми не очікували, бо знали, що буде дуже погана погода».

  Максим Кицюк, співорганізатор мітингу: «Наша мета - була організувати справжній студентський страйк - як був в 90-му році, в 2002-ому. та 2004-ому. Тому ми вирішили скоординуватися з усіма університетами. Ми нікого насильно не витягували, але ви бачите, що близько 12 тисяч людей вийшло».

  А от тернополяни почали облаштовувати наметове містечко. Як і в інших містах організатори - студенти. Тут планують не лише мітингувати, а і влаштовувати відбір волонтерів для поїздок до Києва.

  Любомир Шимків, комендант наметового містечка: «Ми хочемо тут проводити, не просто прийшли покричали, а проводити з ними бесіду за що ми вийшли, чому ми тут стоїмо, що таке Європа, куди ми йдемо, а може нам не треба туди йти, може нам треба на місці стояти».

  У Донецьку хоч і ходу не влаштовували і намети не встановлювали - прихильність до євроінтеграції висловили символічним миттям пам’ятника Шевченку. Біля нього вже п’яту добу проводять мітинг близько тридцяти активістів. Кажуть, переживали, щоб їхнє зібрання не зірвали комунальники, тож не пропустили їх до монумента. Акція протесту триватиме і вночі. Учасники планують влаштувати вахту

  Євген Насадюк, активіст: «Подходила милиция, говорила, если замерзнете заходите к нам в машину. Мы когда были, мы милиции предлагали чай, когда люди нам приносили, печенье».

  Євромайдан у Чернігові ж розігнала міліція. Один із активістів на знак незгоди вчинив спробу само підпалу - облив себе бензином і підпалив. Загасили його ті ж правоохоронці, які у цей час демонтували намет, сцену та звукову апаратуру. Постраждалого шпиталізували. Залишки Євромайдану покидали до вантажівки, яка відвезла усе у невідомому напрямку. Чернігівський окружний адміністративний суд, за позовом міської влади, 23 листопада заборонив проведення масових акцій у місті до сьомого січня.

  Марічка Кужик, Наталка Коцкович, Любов Ліхута, Юлія Божко, «5 канал». 

  Попередній матеріал
  Кримінальне провадження за фактом спротиву учасників акцій на Майдані Незалежності відкрили правоохоронці
  Наступний матеріал
  У Луцьку на будівлі міськради майорітиме прапор ЄС
  Теги:
  Loading...