Євро-2012. Армія волонтерів [відео]

  Рекодну кількість заявок на право стати волонтером Єврочемпіонату отримали цього року в УЄФА. Організаторам Євро-2012 надійшло близько 24 тисяч анкет. Із них відібрали 6 тисяч. Це люди - із вільним знанням англійської, віком від 18 років. Левова частка добровольців - українці та поляки. Утім, є й італійці, росіяни та німці. Серед основних завдань волонтерів - прибирання та допомога уболівальникам орієнтуватися в місті.

  І беруться до роботи. Роман Монастирський попрацювати на Євро прилетів із Канади. Там живе і працює банкіром останні 20 років. Та на місяць зголосився потрудитися задарма - волонтером на київському стадіоні "Олімпійський". Готує до приїзду команд роздягальні. Та прибирає їх після матчу.

  До України Роман прилетів власним коштом. Винаймає житло у Києві так само, як і інші волонтери, теж за свої кровні. За роботу отримує, окрім подяки, хіба що безкоштовні уроки сальси, гри у теніс та дармовий ланч. Його роздають ось тут - на кухні. За умови самооблуговування та прибирання. Про що нагадують наліпки: "Твоєї мами тут немає. Прибери за собою".

  Попри те, що у добровольців на Євро - жодних преференцій, навіть матчі безкоштовно переглядати не можуть, - черзі охочих записатися до їхніх лав не було кінця. Вакансій організатори виставили шість тисяч. А заяв прийняли учетверо більше.

  Волонтер із Нідерландів Ерін Вінсер гостинність українців уже відчула. Каже, коли в перші дні разом з друзями столицею заблукали, кияни не лише дорогу вказали.

  Щоби вдосталь насмакувати стравами української кухні та й мову повчити, в Ерін Вінсер залишилося два тижні. У містах, що приймають Євро, волонтери працюватимуть до 2 липня.

  Марія Коренюк, Іван Наконечний, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Пасажири потягу Hyundai 7 годин їхали в спеку без кондиціонера [відео]
  Наступний матеріал
  Ставнійчук: конституційні зміни будуть затверджуватись на референдумі
  Теги: