Ялтинська європейська стратегія в Києві 5 канал

Ялтинська європейська стратегія в Києві: Закордонні політики визначили "найбільшого ворога" України

Український прем'єр вважає головними ворогами України російські танки, корупцію та популізм

Виведення "Укртрансгазу" із підпорядкування "Нафтогазу", що спричинило чималий резонанс в суспільстві, адже це може завдати державі чималих збитків, може бути переглянуте, заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, відповідаючи на запитання учасників форуму Ялтинської європейської стратегії. В останній день його роботи вітчизняні та закордонні політики і експерти намагалися з'ясувати, чи стало в Україні більше реформ і менше корупції, повідомляє кореспондент "5 каналу" Наталія Жижко.

Перший гість останнього дня форуму – Володимир Гройсман. Він одразу називає головних ворогів України: російські танки, корупція і популізм. Останній – найнебезпечніший, вважає Прем'єр. Закордонні гості, схоже, більшою загрозою називають корупцію і вимагають від влади пришвидшити реформи. Тривожним знаком вважають ситуацію навколо "Укртрансгазу". Замість "Нафтогазу" цим підприємством тепер керуватиме Мінекономрозвитку. Керівник НАКу заявив: через таке рішення Стокгольмський арбітраж може відмовити Києву в позові до Газпрому.

Гройсман заявив: "Міністерство економіки прийняло таке рішення, але я точно можу сказати, що якщо ми будемо бачити хоч одну загрозу того, що це неправильно, що це треба змінити, навіть можете не сумніватися, що Прем'єр-міністр дуже швидко відреагує і зробить все для того, щоб не було жодних проблем. Я обов'язково найближчими днями розберусь з цим питанням і поставлю крапку. Крапку в інтересах України".

Боротьбу з корупцією обговорюють уже без Прем'єра. В учасників дискусії майже полярні думки.
Андрес Аслунд, старший науковий дослідник Атлантичної ради США, сказав: "Я хотів би побачити таку реформу, як у Східній Німеччині, Грузії, Естонії. Звільнити всіх прокурорів і суддів. Можливо, 5% з них є чесними. А загалом ці установи прогнили від корупції".

Своєю чергою віце-президент Європейського парламенту Ричард Чарнецький наголосив: "Ми маємо підтримувати будь-які дії української влади в цьому напрямку. Ми бачимо позитивні кроки в Україні, зроблені урядом за останні роки. І ми повинні публічно на міжнародній арені про це говорити".

Під час антикорупційної сесії всі очікували гострої розмови між народним депутатом Сергієм Лещенком та Генеральним прокурором. Утім, у список гостей довелося внести правки. Напередодні Юрій Луценко заявив, що вважає неприйнятним обговорювати боротьбу з корупцією разом з Лещенком. Тож замість публічної дискусії обоє обмінялася люб'язностями заочно.

Сергій Лещенко, народний депутат від "Блоку Петра Порошенка", підкреслив: "Питання, які б лунали із залу, стосувалися б боротьби із високопосадовою корупцією в Україні. І в частині боротьби з чинними корупціонерами в Юрія Луценка немає чим похвалитися. Те, що він не прийшов, ознака слабкості його позиції".

Ялтинська європейська стратегія в Києві5 канал

Натомість Юрій Луценко наголосив: "Не Серьожі Лещенку оцінювати мою діяльність Генпрокурора. Йому треба давати свідчення НАБУ про власні підозри в корупції. Щодо діяльності Генпрокуратури, я безумовно розповім усе це достойним людям, які зібралися на Ялтинському форумі. І я відкритий для критики.

Україна бореться на два фронти: проти корупції та російської агресії, нагадують учасники форуму. ЄС і НАТО повинні активніше підтримувати Україну, вважає екс-очільник НАТО.

Андерс Фог Расмуссен, 12-й Генеральний секретар НАТО (2009–2014), вважає, що слід і далі тиснути на Росію санкціями. "Санкції треба запроваджувати не на 6 місяців, як зараз, а на 12. Це гармонізує європейські санкції із санкціями США. Якщо ж Росія продовжить свою агресію, я вважаю, що НАТО має серйозно задуматися над наданням Україні летальної зброї, щоб Україна могла себе краще захищати".

Через російську окупацію Криму Ялтинський форум уже третій рік поспіль відбувається в Києві.

Наталія Жижко, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
У штабі повідомили про втрати серед армійців у зоні АТО попри оголошений "режим тиші"
Наступний матеріал
На Дніпропетровщині прогримів вибух у багатоповерхівці: зруйновано п'ять квартир
Теги:
Loading...
Порошенко відкриває 13-у щорічну зустріч Ялтинської європейської стратегії - відео

Порошенко відкриває 13-у щорічну зустріч Ялтинської європейської стратегії - відео

У Києві розпочалась 13-а щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії

У Києві розпочалась 13-а щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії

Засновник зоопарку в Ялті, який вітав окупацію, прозрів: "Так тобі й треба, більше всіх бігав з прапорами і хотів в Росію"

Засновник зоопарку в Ялті, який вітав окупацію, прозрів: "Так тобі й треба, більше всіх бігав з прапорами і хотів в Росію"

12 Форум Ялтинської європейської стратегії стартував у Києві

12 Форум Ялтинської європейської стратегії стартував у Києві