Як відзначатимуть 300-річчя Полтавської битви (репортаж)

  Реконструйовану сторожову вежу відкрили у Полтаві. Місто готується до 300 річчя Полтавської битви, яке відзначатимуть за місяць. Нині ж провели головну репетицію. Актори відтворили події, які передували битві зі шведами та реконструювали саму баталію.

  Дійство перенесли на пізню годину. "Шведи", здебільшого актори-аматори, до головного наступу переховуються у кущах під вежею. Подивитися на реконструкцію битви збираються глядачі.

  Вистава відображає події 300-річної давнини. Актор у ролі тодішньго коменданта Полтави Олексія Келіна - збирає нараду – на місто йдуть війська шведського короля Карла XІІ.

  Андрію дісталася роль „ворога” – шведського воїна.  Незручності, каже - лише морального характеру, а не важкий костюм у літню спеку.

  Андрій, "швед": "Мені трошки важко було відчувати себе шведом, бо швед мою рідну Полтаву хотів зганьбити".

  Реконструювати битву планували ще торік. За задумом, вона мала бути масштабнішою та видовищнішою. Криза стала на заваді цим планам. Тому їх довелося корегувати.

  Олександр Любченко, головний режисер дійства: "Ми вирішили, що ми зробимо театральне дійство, а не виставу на Подільській вежі. Да, тут дуже не зружчно, тут невелике місце, невеличка сцена і людей тут багато не збереться".

  Через три століття після зображених подій нинішній градоначальник Полтави тішиться - оборонні вежі будують чи реконструюють радше для туристів. Останні ж залюбки відвідують такі місця.

  Андрій Матковський, міський голова Полтави: "К счастью, мы живём в мирное время и поэтому нам полностью строить крепость нет такой необходимости. А во время осады Полтавы погибло практически треть населения города".

  Організатори реконструкції пообіцяли, що зброю та треуголки вояки залишили не надовго. Продовження історії полтавці побачать на річницю Полтавської битви.

  Олена Орлова, Павло Бабінчук, Полтава, 5 канал

  Попередній матеріал
  Анна Герман: Переговоры провалил не Янукович
  Наступний матеріал
  ВАЖЛИВЕ ЗА ВИХІДНІ
  Теги:
  Loading...