премія Євромайдан-SOS' 5.ua

Як віддати останнє і не забути про війну: у Києві вручили волонтерську премію "Євромайдан-SOS"

Номінантами стали ті, хто навіть у скрутній ситуації не забули про війну на Сході та вирішили допомогти над усе

У середу, 30 листопада, в Києві вручали волонтерську премію ініціативної групи "Євромайдан-SOS". З-поміж 110 номінантів журі відзначило трьох волонтерів.

Серед номінантів - колишній хорватський футболіст Івиця Пирич, а нині - почесний консул України в Хорватії; військовий психолог Світлана Литвчинук; волонтер Штабу національного спротиву Іван Звягін та ще понад 100 небайдужих людей.

"Я привіз 700 дітей та 200 солдатів на відпочинок та реабілітацію. Коли мені було 12 років, почалась війна у Хорватії, тому дуже добре розумію ці дні жаху", - каже номінант премії Івиця Пирич .

Члени журі мали обрати лише трьох переможців. Вони переконують, що і досі під враженням від кожної історії.

"Це люди, які, будучи невиліковно хворими, все одно віддають своє останнє. Інші своїм оптимізмом заряджали, викликали повагу та захват. Були такі "бойові швачки", які для цілих дивізій пошили спідню білизну. Також було цікаво. Дійсно, було дуже важко обрати", - ділиться враженнями член журі Ярослав Жилкін.

"У нас критерій, що нагороджуємо тих, кому найважче в тих обставинах, в яких він є. Тому що насправді всі молодці, всі герої проявляють себе неймовірним чином, що я дивуюся, як такі люди існують", - додає активістка ініціативи "Євромайдан-SOS" Анастасія Черноштан.

Антон Дубішин прикутий до візка невиліковною хворобою. Отримує пенсію, частину якої перераховує на потреби бійців, і він такий не один.

"22 людини - це особливі хлопці та дівчата, такі самі, як я. І ми з пенсії своєї закуповуємо харчі, бензопили, аптечки і потім все це передаємо через волонтерів", - каже переможець волонтерської премії "Євромайдану SOS -2016" Антон Дубішин.

Ще однією переможницею стала Людмила Глондар. Її брат у полоні бойовиків майже 2 роки.

Ще одна премія - глядацьких симпатій. Найбільшу підтримку серед номінантів отримав 80-ти річний Аскольд Георгійович. Третій рік поспіль у день пенсії чоловік приносить у волонтерський центр на Фролівській 100 гривень.

"Великих подвигів я не здійснював і не здійснюю. Не треба перебільшувати. Серце просить, те і роблю", - каже дідусь.

Світлана Рябошапка, Олександр Фенько, "5 канал"

Попередній матеріал
Президент Киргизстану вимагає від Путіна прибрати російські військові бази – у Росії відреагували
Наступний матеріал
Нові методи підробки документів та 120 новеньких пристроїв: прикордонники провели спецтренінг

Координатор "Євромайдан SOS": Міжнародний кримінальний суд висить як "Дамоклів меч" над Україною

"Враження, наче це було тільки вчора": медик-волонтер поділилась спогадами про Майдан

У Запоріжжі волонтери створюють історичний календар із бійцями АТО