Як в Україні кидають за ґрати невинних людей [відео]

  В Україні чимало несправедливо засуджених до довічного ув`язнення. Про це твердять правозахисники. За їхніми словами, в країні відсутній механізм перегляду таких вироків. Часто українська Феміда не прислухається навіть до рішень Європейського суду з прав людини і не хоче призначати нового слідства у справі.

  Тамара Рафальська: "Сина избивали, выбивая явку с повинной, чтоб он признался в содеянии этих убийств, но сын явку с повинной не написал."

  Історію свого сина Тамара Рафальська розповідає десятий рік поспіль. Саме стільки часу жінка бореться за його звільнення з-за грат. Чоловіка засудили до довічного ув`язнення за вбивство трьох людей. Та його мати запевняє: справу на сина повісили міліціонери Київщини, коли Олександр відмовився віддавати їм свій новий магазин. За збігом обставин саме під цією крамницею правоохоронці і знайшли тіла.

  Пані Тамара демонструє результати досліджень: судмедексперти з`ясували - знайдених людей вбили в іншому місці. А з матеріалів справи згодом зникло близько ста аркушів.

  Тамара Рафальська: "Мы дали полносью фабрикацию уголовного дела. Когда показываешь бумаги, доказываешь, что прокуратура просто говорит, что виновен то, то, то  подтверждает. А я говорю, что не виновен, и вот это, вот это, там страницы и я это доказываю".

  Не допомогло навіть втручання організації "Міжнародна амністія" та комітету ООН з протидії катуванням. Вони визнали факт тортур. Проте Апеляційний та Верховний суди України залишили вирок Олександрові Рафальському без змін. А слідчі, які вели його справу - навіть отримали службове підвищення.

  Андрій Діденко, правозахисник: "На сьогоднішній день не існує інституту ефективного перегляду подібного сорту справ".

  В Україні довічне ув`язнення відбувають понад тисяча сімсот осіб - кажуть правозахисники. І додають: скільком з них сфабрикували справу, як Олександру  Рафальському - можна лише здогадуватися. Також наголошують: держава аж ніяк не піклується про перегляд  таких вироків, і навіть заважає цьому.

  Аркадій Бущенко, голова правління Української Гельсінської спілки із захисту прав людини: "Нажаль наш законоадвець встановив просто неймовірно короткі строки для подачі такими людьми які отримали на свою корсить рішення Європейського суду  для подання заяви про  перегляд протягом одного місяця. Якщо зважити на те що більшість цих людей відбуває покарання, більшість цих людей відбуває покарання довічно, з обмеженими можливостями , надати відповідні документи, засвідчені копії протягом місяця для людини яка немає адвоката ну це просто неможливо".

  За словами правозахисників, найчастіше у вітчизняних в`язницях від знущань і тортур страждають саме довічно ув`язнені. Оскільки охоронці буцегарнь упевнені - їхні жертви з-за грат не вийдуть.

  Азад Сафаров, Юрій Усік, 5 канал

  Попередній матеріал
  Папа Римський виступив на Всесвітньому конгресі проти смертної кари
  Наступний матеріал
  Новим головою ВАСУ став донеччанин Ігор Темкіжев
  Теги: