5.ua

Як святкують Різдво у Різдв`янах [відео]

   

  Свою назву Різдвяни, село отримало не випадково. Кожного святвечора старожили переповідають молоді історію створення поселення 

  Марія, мешканка с. Різдвяни: «І під час чергового виливу води повністю було знищено село. Зруйновано житлові будинки. Але люди вже привикли і люди вирішили не покидати свого місця, відійти трошки дальше від русла, і збудувати нове село. То якраз від літньої пори і до зими, вони встигли побудувати ті будинки, свою церковцю і приурочили до Різдвяних свят до народження Христа, що народилося нове село».

  З того часу різдвянці живуть за власними традиціями. У першу чергу кулінарними. До обов’язкових 12-ти різдвяних страв, печуть ще багато солодкого. До прикладу, торти, які тут називають пляцками. А ще - чудодійні напої. Настоянка - Різдвянська. Компонентів тут майже десяток. Усі вони винятково з місцевих городів. 

  Нестор Русиняк, мешканець с. Різдвяни: «Це традиційний різдвянський сімейний напиток. Цей рецепт передали мені ще мої батьки. Вони готовили його ,починаючи коли почала клубніка рости, полуниця, позички, аґрус, черешня, вишня, смородина ну і так далі, аж до терену. Тут входять всі компоненти, які ростуть на наших городах».

  Окрім кулінарних, є ще обрядові традиції. Весела коляда іде від хати до хати.

  Колядують усі разом: і дорослі, і дітлахи.

  Колядник: «Я – малий козак, хлопчина нівроку, крок за кроком іду в Європу. Вітаю вас з Різдвом Христовим і з Новим роком».

  Веселої коляди у кожній хаті у Різдвянах чекають з нетерпінням. Киянка Ольга Русиняк до рідного села приїжджає нечасто. Утім на День народження Христа – неодмінно. Каже, тут заряджається особливою енергетикою на цілий рік.

  Ольга Русиняк, мешканка села Різдвяни: «Настрій в людей інакший, якось більше стараються зійтися, щось поговорити, тому що в селі дуже мало хат. Якщо ви побачите – дуже багато порожніх хат. Скільки сімей, що є, приїжджають, от діти там розходяться по великих міста, але всі стараються з’їхатися, хто має можливість».

  І не лише земляків. Різдвянці запрошують на свята всіх охочих 

  Наталя Коцкович, Ярослав Мотрук, Прикарпаття, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Від потужних злив і штормового вітру потерпає Велика Британія
  Наступний матеріал
  Стан Чорновол дозволяє виписати її з лікарняного стаціонару
  Теги:
  Loading...