Як "швидка" вчиться рятувати людей при авіакатастрофах (відео)

  Поблизу тернопільського аеропорту "впав" ґвинтокрил. Є "жертви" та "поранені". На місці допомогу потерпілим надають бригади швидкої допомоги із трьох країн. Утім, це - лише легенда навчань «Помилка пілота». Тренування бригад швидкої з України, Польщі та Литви – відбуваються у Тернополі вже вдруге.

  Завдання для майже трьох десятків команд  за 10 хвилин дістатися місця катастрофи з центру міста і ще за 10 хвилин – надати потерпілим першу допомогу.

  Надання допомоги у таких випадках починається з розподілу постраждалих залежно від їхнього стану. Наступний етап – безпосередня допомога людям. Ролі потерпілих майстерно виконували студенти місцевого медуніверситету. Тож вони могли оцінити дії рятувальників.

  Тетяна Вавринчук, студентка медуніверситету: «Допомога мені не була терміновою. Була терміновою, правильною… я була схована у вертольоті, мене не так легко було знайти».

  На кожний умовний виклик виїжджають по три міжнародні бригади швидкої медичної допомоги. І хоча це лише гра - виконувати усі завдання було не надто легко, зізнаються навіть досвідчені лікарі.

  Анжей Копта (Польща): «У мене були випадки, з дорожньо-транспортними пригодами, де було 7 потерпілих. І це дуже страшно. І це такий самий випадок, треба знати, як діяти».

  Швидкість надання невідкладної допомоги та вміння миттєво орієнтуватися у складній ситуації оцінювали члени журі. Їхній висновок - професійність та майстерність українських лікарів вже не відрізняється від європейських.

  Тереза Костецька, Антон Слободян, Тернопіль. 5 канал

  Попередній матеріал
  У ПАР стартує Чемпіонат світу з футболу (РОЗШИРЕНО, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Загинула правнучка Нельсона Мандели
  Теги: