Як працюватиме е-квиток – у "Київпастрансі" розповіли подробиці

  Для разової поїздки можна буде придбати квиток з QR-кодом на папері або екрані смартфону

  КП "Київпастранс" опублікувало докладний опис роботи системи е-квиток, яку буде введено в дію у столичному транспорті з квітня 2018 року. Про це повідомляє у Facebook прес-служба КП "Київпастранс".

  Після впровадження е-квитка проїзд можна буде оплатити:

  • за допомогою транспортної картки (електронного проїзного);
  • за допомогою пільгової соціальної картки (Картки киянина);
  • за допомогою банківської безконтактної картки;
  • за допомогою смартфону (через мобільний додаток, екран або NFC).

  Зазначається, що для разової поїздки можна буде придбати квиток з QR-кодом на папері або екрані смартфону, розрахувавшись готівкою в електронному терміналі поповнення на зупинці або банківською карткою в салоні транспортного засобу.

  Оформлення та поповнення різноманітних варіантів проїзних квитків (на види транспорту, на час, на кількість поїздок, на відстань) планується здійснювати зокрема через "Кабінет пасажира" на відповідному сайті або через електронні термінали поповнення.

  Кондуктори на час перехідного періоду також працюватимуть, продаючи разові квитки безпосередньо в салоні та допомагаючи пасажирам користуватися технічними засобами системи е-квитка.

  Здійснення контролю оплати проїзду передбачається за допомогою спеціальних терміналів. Потрібно буде лише повторно піднести смартфон або картку до відповідного валідатора, і він підтвердить сплату або несплату за проїзд. Пільговики так само мають зафіксувати свій проїзд у громадському транспорті, скориставшись Карткою киянина. Це необхідно для забезпечення прозорості та точності обліку фактично наданих послуг з перевезення пасажирів, зокрема пільгових та інших категорій.

  За інформацією "Київпастрансу", проектом передбачена інтеграція з вже існуючими електронними системами. Наприклад, системою АСДУ та бортовими електронними інформаційними системами. В результаті, водії за допомогою монітора бортового комп'ютера зможуть самостійно контролювати свій рух відповідно до розкладу. У транспортних засобах, які обладнані повнофункціональною бортовою інформаційною системою, зупинки будуть оголошуватися та виводитися на табло автоматично.

  Попередній матеріал
  Окупанти влучили у диспетчерську Донецької фільтрувальної станції – там була жінка
  Наступний матеріал
  Посилення на свята: з Києва до західних регіонів рушила "прикордонна сотня"