Як не стати жертвою пограбувань [відео]

  Час літніх відпусток - жнива для квартирних злодіїв. Саме протягом трьох місяців літа, за даними правоохоронців, збільшується кількість пограбувань приватних будинків і квартир. Іноді українці самі допомагають крадіям - повідомляючи про свої плани на літо - у соціальних мережах. Як не стати жертвою пограбувань дізнавався Андрій Ковальов.

  У відомій радянській комедії "Бережись автомобіля" - продавець комісійного магазину Діма Сєміцветов, аби вберегти свою автівку від угону - встановлює у ній мисливський капкан. До пастки потрапляє автомобільний крадій "Робін - гуд" Юрій Дєточкін.

   

  Якби така ситуація сталася не у кіно, а в реальному житті, оборонцю приватної власності - покарання не уникнути, і тут закон на боці зловмисника, кажуть у міліції.

   

  Микола Жукович, речник ГУ МВС у Київськиій області: "Господар залишив пастку небезпечну, щоб навмисно нанести тілесні ушкодження. В даному випадку - це не оборона, не самооборона - кваліфікація, а саме навмисне нанесення тілесних ушкоджень - навіть злодію. Злодій - теж людина, злодій - теж громадянин. І в залежності від того, які тілесні ушкодження він отримав - то буде нести відповідальність і господар".

   

  Але і попри це послідовники кіногероя Дмитра Сєміцветова трапляються і зараз.

   

  Владислав Красавін, начальник ДСО при ГУ МВС у Київській області: "Цей капкан було вилучено в одному з саморобних сейфів, який був у помешканні громадянина. Коли злодії - опускають руки до сейфа - він закривається і наносить тілесні ушкодження. Ну пальці може відбити".

   

  Окрім капканів, кажуть у міліції, деякі громадяни, їдучи на відпочинок, підключають струм до дверних ручок, або ж використовують так звані "самопали" - саморобні пістолети. Буває, що й самі господарі цим травмуються. Завдати шкоди можуть і цілком дозволені пастки на злочинців, але сертифікат від кримінальної відповідальності не звільняє, попереджають правоохоронці.

   

  Владислав Красавін, начальник ДСО при ГУ МВС у Київській області: "Якщо встановити у помешканні громадянина піропатрон, або хімічну пастку і до нього додому прийде чи член родини, чи домогосподарка - зайде і не буде знати, що воно там встановлене - воно теж може завдати шкоди - це повинні робити фахівці зважено, виходячи зі специфіки кожного охороняємого об`єкта".

   

  Тож аби убезпечити своє майно на час відпусток, у міліції рекомендують ставити оселю під сигніалізацію або ж - доручити нагляд за ним сусідам. А найголовніше - не повідомляти про свої пересування у соцмережах.

   

  Андрій Ковальов, Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Донецький міський водоканал бореться із шахраями [відео]
  Наступний матеріал
  Ювілей першого сходження на Еверест - відзначають у Непалі
  Теги:
  Loading...