Як ліві у Києві святкували 1 травня (репортаж)

  Ліві відзначали день солідарності трудящих. Учасники ультралівих організацій та анархісти у Києві сьогодні кидали у соціалістів та комуністів димовими шашками та фаєрами. Щоправда, обійшлося без зіткнень. Окрім Комуністичної, Соціалістичної, Прогресивної Соціалістичної а також партії Справдливість у центр столиці вийшли представники Федерації порфспілок. У результаті повноцінний мітинг не вдався нікому – чути промови партійних лідерів заважав гамір сусідів. Профспілки та комуністи звинуватили одне одного у зраді та обстоюванні інтересів олігархів.

  Колишні ідейні противники сьогодні разом. Соціалісти прогресивні і вигнанці з партії соціалістів рушають київськими вулицями. Зупинки біля головних державних будівель. Найдовше затримуються біля Кабінету міністрів. Пусті каструлі і тарілки - подарунок уряду від лівих на свято.

  Не минають Нацбанку і Секретаріату Президента. Прямують на Майдан. Проте він уже з самого ранку зайнятий комуністами та профспілками.

  Олександр Аргат, 5 канал: "Першого травня на Майдані одразу два святкування. Привід один і той самий. А от прапори, сцени і лідери різні. Бідному пролетарію - хоч розірвися".

  Василь Хара: "Предлагали им разойтись во времени. Сместиться им чуть раньше, а нам чуть позже. Потому что мы были связаны по времени телемостом и не могли перенести это. И договорились так, что они начнут свой митинг в 11 часов. А они, к сожалению, начали одновременно с нами, не выдержали свое обещание. Это я считаю просто непорядочно".
    

  Петро Симоненко: "Именно в лидеров профсоюзов засылают своих наемников капитал. И мы с вами видим как ни работают в плане защиты интересов именно капитала".

  На обох сценах сварять владу за недолугі заходи у боротьбі з кризою. А комуністи хочуть ще й імпічменту Президента і закликають робітників захоплювати заводи. Для самих же учасників акцій 1 травня - нагода повеселитися в колі однодумців, або й підзаробити.

  Мітингувальники:
  - Обіцяли 60 гривень...
  - А нам нічого не платили.
  - ...чудове свято, прийшов вимагати кращого життя.

  Прогресивні соціалісти завершують свято ходою до пам`ятника Леніну. Комуністів і представників профспілок після промов лідерів ще деякий час розважають артисти. На Майдані від різної музики, що одночасно лунає з двох сцен, ще близько години химерна какофонія.

  Олександр Аргат, Ірина Герасимова, Сергій Щекочіхін, Андрій Поставець, 5 канал

  Попередній матеріал
  Німецька молодь зустрічала 1 травня традиційною бійкою
  Наступний матеріал
  Грип "А" дістався Азії
  Теги:
  Loading...