5.ua

Як Харків позбувся Леніна: хроніка події

  Восьмиметрову скульптуру Леніна у Харкові пиляли кілька годин. Міліція народу не заважала.

  І  близько одинадцятої вечора вождя таки вдалося повалити. Голова ОДА підписав розпорядження про офіційний демонтаж пам'ятника, слідчі провадження закрили. Відтак людям, які валили скульптуру, покарання  -  не загрожує. Як харків'яни позбувалися найбільшого Ілліча в Україні -  бачила Світлана Сірик.

  Повалити Леніна учасники проукраїнської ходи вирішують - стихійно. Після мітингу кілька сотень людей вирушають до пам’ятника. Спочатку перфоратором вибивають напис «Слава Україні»

  Далі хочуть залучати важку техніку, адже бронзовий Ленін вісім з половиною метрів заввишки. Та після годинного очікування - починають пиляти ноги тирану звичайною болгаркою, а на руку вождю чіпляють дріт. Тиран хитається, але не падає. Міліція спостерігала за тим, що відбувалося.

  Тим часом голова  ОДА Ігор Балута підписує розпорядження вилучити пам’ятник з державного реєстру і демонтувати. Але наголошує: робити це повинні комунальники. Та народ налаштований рішуче – дочекався металевого дроту і почав валити Леніна самотужки.

  На постаменті активісти встановлюють український прапор. Знесену ж скульптуру намагаються розпиляти на шматки – охочих розібрати бронзу на сувеніри десятки.
  Попередній матеріал
  У столиці Афганістану перед інавгурацією президента прогримів вибух
  Наступний матеріал
  Біля Харкова впав ще один Ленін
  Теги:
  Loading...