Як готуються до 450-річчі Пересопницького Євангелія [відео]

  Півтора місяця залишається до відзначення 450-річчя Пересопницького Євангелія. Основні заходи відбудуться на батьківщині першого перекладу Євангелія староукраїнською мовою - у селі Пересопниця на Рівненщині. Місцева влада мріє привабити до історичної місцини туристів з усього світу. Для цього збираються побудувати музей, звести дерев`яний макет княжого міста і навіть газифікувати селище.

  Похилений хрест посеред квіткового поля. Це єдине нагадування про те, що село Пересопниця колись було княжою столицею. Ще два місяці тому селяни незаконно на заповідній території городи тримали, а сьогодні будівельники зводять дерев`яний макет княжого міста.

  Хваляться, - за задумом архітектора, використовують старовинну технологію. Навіть цвяхи беруть не металеві, - а дерев`яні.

  Але вже через кілька хвилин будівельники відкладають "природні цвяхи" та беруть залізні. Бо ж терміни закінчення проекту підганяють, - виправдовуються. Паралельно з будівельниками археологи працюють. Звідки саме приїхали, фахівці не кажуть. А не на камеру наголошують, це заповідні землі,- тут не будувати, а досліджувати треба.

  Будівельники з археологами не погоджуються. Кажуть, - на цій території за сотні років селяни вже давно все перекопали і дослідники нічого не знайдуть. 

  На створення княжого міста, Пантеону-музею Першокниги та розбудову села потрібно 50 мільйонів гривень. Держава дала 7 мільйонів, 2,5 знайшли в обласному бюджеті. Решту шукають у спонсорів. Всеукраїнське свято з нагоди 450-річчя Пересопницького Євангелія призначили на 29 серпня. Але селяни більше чекають не на урочистості, а на обіцяну газифікацію. Втім, дозволити її собі зможуть не всі. 

  Чому ж газ не підвели раніше, і чому з людей за нього збирають чималі гроші, - у чиновника відповідь проста.

  Селище Пересопниця вважається безперспективним.  Бо віддалене, має лише півтори сотні мешканців - і то здебільшого бабусі.

  Дар`я Безродна, 5 канал: "У Пересопниці чекають на туристів, поспіхом роблять дорогу. Та чи доїде той турист коли біля єдиного повороту на село немає жодного знаку. Дерев`яне, Голишів, але  де ж та Пересопниця".

  Дар`я Безродна, Євген Кияшко, 5 канал 

  Попередній матеріал
  У Гватемалі вбито відомого співака Факундо Кабраля
  Наступний матеріал
  Вогняні вистави започаткували у Запоріжжі [відео]
  Теги: