Як депутати регіонали вмовляли українців відмовитися від цигарок

  Якщо ви все ще курите, то ми йдемо до Вас. Всесвітіній день відмови від куріння відзначили напередодні. Українців цього дня вмовляли відмовитися від цигарок. Громадські організації наводять невтішну статистику - в Україні десять мільйонів курців і понад сто тисяч громадян щороку помирає від хвороб, спровокованих курінням. Як з цим боротись, вивчала Ольга Петрів.

  Вихід з метро Майдан Незалежності. Молоді члени Партії регіонів чатують на курців. Вони хочуть, щоб курящі українці засолодили собі життя. Пропонують цукерку взамін на цигарку. Та обмін відбувається мляво. Одні вже якось самі справились. Інші мінятися не дуже схильні та й активісти не сильно  вмовляють.  

  Учасник акції: "Мужчіна, здрасті. Я ізвіняюсь. Сегодня день по боротьбе с курением -не хотите конфетку на сигарету поменять".

  Той махає шо ні. Подобається акція іноземцям.

  Вадим  Колесніченко, депутат ПР: "Так, ну где же эти курильщики. курильщики, все сюда!!!"

  Депутат-регіонал Вадим Колесніченко вийшов на полювання.

  Вадим Колесніченко, депутат ПР: "Молодой человек, мы к вам. Видите, Украина бросает курить. пойдите на встречу нашей родине. Бросайте сюда эту проклятую сигарету".

  Перехожий: Горящую?

  Вадим Колесніченко, депутат ПР: "Давайте затушим. Теперь идем искать девушек".

  Депутат розповідає, у нього було важке дитинство. Почав курити в чотири роки. Кинув в п`ятнадцять. Сьогодні замість того, щоб у Верховній Раді помагати приймати Податковий кодекс - бігає майданом. Збирає недопалки в пакет. Помагають Колесніченку ще два колеги з фракції. Виловлюють курців одного за другим. Одні спершу лякаються. Думають - то штрафують.  Другі торгуються. Інші гребуть яблука надурняк. Не вникаючи в суть справи.

  Обідня перерва у депутатів закінчилася - виміняні кілька десятків сигарет кинули у смітник. Довго вони там не пролежали - місцеві волоцюжки знайшли трофей. І подумки подякували депутатам - за дармовий нікотин.

  Ольга Петрів: "Поки депутати задобрювали курців цукерками, громада вирішила куряг залякати. Гнітючими фотографіями двох хлопців і двох дівчат, яких нібито впіймала на гачок згубна звичка".

  Громада вкотре зібралась за столом. Щоб сказати -танцюйте, бігайте, плавайте, малюйте -тільки не куріть. Вони впевнені: заклики допомагають. Активісти закликають депутатів ухвалити закон, який би повністю заборонив рекламу цигарок. Люди, що проходять повз Український дім, антитютюнових страшилок не розуміють.  

  Ольга Петрів і Ян Доброносов, "5-й канал"

  Попередній матеріал
  ЄС та Ізраїль збирають єдину базу даних жертв Голокосту
  Наступний матеріал
  У США речі гурту "Бітлз" продадуть на аукціоні
  Теги: