Фото static.gazeta.ua

У Києві створять тривимірну комп’ютерну модель столиці

  Створити тривимірну модель Києва має на меті столична влада.

  Про це повідомляє Gazeta.ua.

  Для цього зі Швейцарії привезли спеціальне устаткування – сканер і камери, якими обладнали машину - вона їздитиме по Києву, робитиме знімки та скануватиме об’єкти на вулицях. Потім на комп’ютері відтворять віртуальну тривимірну модель міста з усіма об’єктами інфраструктури.

  "Машина обладнана шістьма камерами. Вони одночасно роблять фото, а також за допомогою лазерів сканують наскрізь всі об’єкти. Зображення перетворюють на 3D-модель. Такі зелені лазери абсолютно не шкідливі для ока людини. Цей метод дозволить побачити і порахувати всі об’єкти на вулицях: кількість зовнішньої реклами, дорожні знаки і світлофори, саму дорогу, кіоски, будинки, фасади будівель із найменшими деталями на них тощо. Така електронна інвентаризація міста дозволить протидіяти корупції, адже все буде пораховане, взяте на облік. Можна побачити, наприклад, де уже є реклама, де ще немає. Який вигляд має та чи інша будівля, у якому стані дороги тощо", – каже Андрій Калабін, представник компанії, що займається устаткуванням.

  "У результаті, це буде щось на зразок Google Street View — додатка Google, який дозволяє переглядати панорами практично у будь-якій точці світу. Тільки вони зробили це у вигляді фотографій, а у нас зображення буде об’ємним і тривимірним", – додає Калабін.

  За один день вже встигли відсканувати близько 300 кілометрів доріг по Києву та у області, - розповів ще один представник компанії, Максим Галушко.

  “Раніше такі роботи вручну виконувала бригада геодезистів із 4 людей. А  ці камери дозволяють фіксувати 500 тисяч точок у зображенні за одну секунду. Такого обладнання в Україні ще не було. До прикладу, коли Софія Київська увійшла до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, за правилами, треба було створити її відцифровану модель — тривимірну презентацію. Тоді для цього використовували обладнання, здатне знімати 50 тисяч точок за секунду", – каже Галушко.

  Раніше повідомлялось про роботу з організації новорічних свят у столиці Мистецьким  проектом  FolkUkraine, Міжнародним фестивалем "Країна мрій", а також представниками соціально-відповідального бізнесу.

  Попередній матеріал
  За нафту Brent пропонують вже менше $62
  Наступний матеріал
  Український експорт до ЄС за 11 місяців зріс на 7,5%

  Київський Хрещатик не буде пішохідним - КМДА

  У столичному метро проїзд подорожчає до 4 грн найближчим часом - КМДА

  У Києві відбудеться яскрава новорічно-різдвяна програма - КМДА

  Відтепер кияни зможуть попередити скандальні забудови - КМДА