Скріншот відео

Виводили під "Слава Україні": як проходять засідання у справі українських полонених моряків

Зустрічали українських моряків у будівлі суду оплесками

У Лефортовському суді Москви тривають одразу три засідання щодо подовження запобіжних заходів 12-м українським морякам.

"Російська влада порушує 3-тю Женевську конвенцію щодо них, вважає їх кримінальними злочинцями, в той час як моряки є військовополоненими. Відповідно, незаконно утримують їх під вартою, незаконно переслідують у кримінальному порядку, все це озвучувалася на суді. В будь-якому разі ми розуміємо, що і суди, і слідство залежні від виконавчої влади і їхнім завданням стоїть тільки залучення в якусь процесуальну форму політичних рішень", – наголосив керівник групи адвокатів військовополонених Микола Полозов.

Справи розподілені на групи. Їх розглядають без присутності ЗМІ, родичів моряків, дипломатів та українського омбудсмена Людмили Денісової, яка напередодні, 14 січня, прибула до Москви. Ненадовго до зали пропускали лише рідних, щоб вони могли побачитися з полоненими.

Раніше ще 12-м українцям продовжили строк тримання під вартою – до 24 квітня.

Попри те, що засідання тривало в закритому режимі, рішення оголошували відкрито. Моряки заявили, що не будуть свідчити в суді, бо вважають себе військовополоненими. Через це адвокати клопотали, аби справу розглядав гарнізонний військовий суд. Суддя це клопотання відхилив.

Зустрічали українських моряків у будівлі суду оплесками. На засідання також приїхали дипломати з ЄС, США, Великої Британії, країн Балтії, Польщі, Чехії, Швеції та Данії.

Коли українських військових виводили із залу засідання, частина присутніх вигукувала: "Слава Україні", повідомляє "Крим.Реалії".

Тим часом, під стінами будівлі суду влаштували пікет. Учасники акції по черзі брали в руки плакати із написами "Свободу українським морякам".

Попередній матеріал
Порошенко розповів про особливості куплених в Туреччини безпілотників
Наступний матеріал
Парубій пояснив, чому шлях України до ЄС та НАТО стане незворотнім
Loading...

Свято за ґратами: у незаконно ув'язненого в Росії моряка Владислава Костишина день народження

"Суд" в окупованому Криму залишив за ґратами трьох українських моряків

Прес-конференція: "Надання адвокатської допомоги українським морякам, захопленим у полон 25 листопада 2018 року біля Керченської протоки" – трансляція

Сутички й "кров" на асфальті: в Одесі пікетували генконсульство РФ – ФОТО

Московський суд зробив закритим засідання щодо українських моряків

ФСБ хоче, щоб судилище над полоненими моряками йшло в закритому режимі