Виставка екзотичних квітів у Києві [відео]

  Близько тисячі видів екзотичних квітів представили у столичному Будинку природи. Там зібрали квітучі орхідеї, яскраві азалії, колючі кактуси та домашні фіалки. Окрасою експозиції стали рослини-хижаки. Відвідувачі можуть не лише розглядати дива природи, а й поповнити власні колекції.

  Два роки тому студент Дмитро Сугак зацікавився хижими рослинами. За цей час його колекція розрослася до двох десятків екземплярів. Вирощувати зелених хижаків - просто, каже колекціонер. Їм потрібне лише сонячне підвіконня, дистильована вода і 7-8 комах на рік.

  Дмитро Сугак, колекціонер хижих рослин: "Пташку може з`їсти в природі ось така рослина Непентес, вони ростуть в Азії. В них у десяких видів виростають ось ці глечики до 30-ти сантиметрів і туди можуть потрапляти мілкі ссавці, пташки невеличкі".

  А фаворит колекції Сугака ось ця квітка - Венерина пастка. Якщо на її пелюстки сяде комаха, то лише за одну восьму секунди квітка її зчавить і з`їсть.

  Дмитро Сугак, колекціонер хижих рослин: "Існує таке повір`я чи легенда про те що ці рослини у подружніх парах приносять добробут, злагоду і скріплюють стосунки також міцно як зчавлюють свою жертву".

  По сусідству з хижаками - яскраві орхідеї. Ось такий цимбідіум росте у тропіках та у субтропіках. Попри екзотичність - квітка їдеальна для підвіконня, каже науковець Василь Кулик. Вона не вибаглива ані до температур, ані до графіка поливу.

  Василь Кулик, старший науковий співробітник Національного ботанічного саду ім. М. Гришка: "Конфуцій називав цимбідіум королем запахів. Безумовно це квітка дружби, освітченості і вишуканості".

  А ще - гарного настрою, запевняють відвідувачі виставки.

  На виставці представили близько тисячі різних квітів, левова доля із них - кактуси. Подивитися на екзотичні рослини охочі зможуть до неділі.

  Ксенія Дворнікова, Микола Лебедєв, 5 канал 

  Попередній матеріал
  В Україні триває конкурс на кращий гімн до Євро-2012 [відео]
  Наступний матеріал
  Герман: Я доб`юся того, щоб українську освіту очолив патріот
  Теги: