Вишиваний стріт-арт: вінницькі школярі перетворили бетонний паркан у патріотичну огорожу

На 85 метрах учні розмістили автентичні вишиванки кожного регіону України, не забули і про Крим

Учні однієї з вінницьких шкіл протягом літа влаштували собі творчі канікули. Вони вирішили розмалювати шкільний паркан графіті.

Як передає кореспондент "5 каналу", стару бетонну огорожу школярі перетворили на паркан єдності. На 85 метрах розмістили автентичні вишиванки кожного регіону України, не забули і про Крим. З обох боків вишиванку прикрашають родові дерева, як символ єдності.

"Кожен хотів душу вкласти у цю роботу, адже ми всі – українці.  Така робота вона нас об'єднувала", – каже десятикласник Богдан Войцехівський.

Допомагає учням розмальовувати огорожу художник Володимир Голубєв. Митець зізнається, що робота непроста.

"Намалював рівно, вирівняв площину, тобто спотворення зняв. Якби я не вимальовував деякі деталі, було б таке, як пожмаканий папір. Тут просто працювати набагато більше часу треба", – пояснює Голубєв.

Оскільки ініціатори вишиваного графіті – учні школи, то й інформацію про візерунки маленькі майстри мали збирати самотужки.

"Шукали все в Інтернеті, в комп'ютері дещо, зверталися до знавців історії, в книжках також дивилися і так по трішки збирали інформацію", – коментує школярка Марія Передерій.

А директорка Вінницької загальноосвітньої школи-ліцею №23 Оксана Яценко додає: "Представили найяскравіші, найспецифічніші та найбільш автентичні вишивки того чи іншого регіону".

Учні ліцею хочуть, щоб паркани усіх вінницьких шкіл були прикрашені традиційними українськими візерунками, тому розпочали інформаційну кампанію – викладають свої фото на тлі вишиваного паркану із закликами перетворити Вінницю у найпатріотичніше місто.

Нагадаємо, 1 липня вінницька набережна "одягнула вишиванку".

Олена Бучацька , Олександр Семенов, "5 канал"

Попередній матеріал
Турчинов: Будапештський меморандум на перевірку виявився звичайним папером
Наступний матеріал
На Луганщині СБУ затримала бойовика "ЛНР", що неодноразово брав участь в обстрілах бійців ЗСУ

У Вашингтоні українці приєдналися до всесвітньої акції "Забіг у вишиванках"

У Маріуполі тротуари прикрасили "вишивкою"

Вишиванкова алея, 150-метровий стяг, ветеранський велопробіг: як в Україні святкують День Незалежності

Вінницька набережна "одягнула вишиванку"