5 канал

Випуск в Університеті оборони: урочистості, нагороди з рук Президента та підвищення зарплати АТОшникам

На церемонії випуску Порошенко повідомив, що з 1 квітня зростає розмір додаткової грошової винагороди за виконання завдань у зоні проведення АТО

З квітня підвищується зарплата українським військовим, які служать у зоні АТО. У цьому запевнив Президент Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди випуску слухачів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки у Національному університеті імені Івана Черняховського. За перебігом події спостерігала кореспондентка "5 каналу" Ірина Герасимова.

З 1 квітня зросте додаткова винагорода для тих, хто перебуває на першій та другій лінії оборони у зоні АТО. Указ уже підписаний. Для осіб, які виконують бойові завдання на лінії зіткнення, зарплатня буде збільшена на 1500 гривень, що в цілому складатиме 7500 гривень. Для інших – на 1100 гривень, що в цілому складатиме 3500 гривень. Тепер головне, аби держава вчасно виконала свою обіцянку щодо підвищених виплат, оскільки за роки війни з РФ були випадки, коли військові або не отримували ці гроші, або отримували зі значним запізненням.

Крім того, сьогодні отримували дипломи, ордени на службові квартири та державні нагороди випускники Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Це 170 випускників, більшість з яких вже побували у зоні проведення АТО. Нагороди і дипломи вони отримували із рук Порошенка. Президент у своєму вступному слові перед врученням заявив, що даний навчальний заклад є стратегічно важливим для України, адже на третьому році війни з Росією вже стало зрозуміло, що головна зброя України – це добре навчені воїни.

Випускники 1,5 роки навчалися стратегії та тактиці. Серед тих, хто отримав дипломи є і відомий Євген Межевікін із позивним "Адам". Він власник ордену "Золота зірка", Герой України, власник ордену "Народний Герой України". "Адам" разом зі своїми колегами затримуватися в Києві не будуть – усіх випускників уже розподілили по військовим частинам і найближчим часом вони вирушать на схід.

Дивіться також: Урочиста церемонія випуску слухачів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки НУОУ.

Попередній матеріал
Порошенко: Російська військова загроза вимагає дедалі більшої кількості кваліфікованих кадрів
Наступний матеріал
Швидкий зліт: Ан-132Д вперше піднявся в небо
Loading...