Вихованці інтернатів розпочали кругосвітній велотур [відео]

  Навколо земної кулі за шість років. Колишні вихованці інтернатів осідлали велосипеди та рушили назустріч мрії. "Світ без сиріт" - це велопробіг, маршрут якого розділений на декілька етапів. Щоліта учасники стартуватимуть від кінцевої зупинки попередньої подорожі, допоки не завершать етап в Україні.

  Учасники акції (кричать): "Украина - без сирот! Украина - вперед! Ура, ура, ура!"

  У центрі столиці стартуватимуть, у російській Пензі - фінішуватимуть. Назагал, у цьому турі велотуристи планують подолати дві тисячі кілометрів. Сотню з них - вже сьогодні.

  Тридцять п’ять відчайдухів на велосипедах вирішили здійснити мандрівку навколо земної кулі. Маршрут поділили на етапи. Торік подолали дистанцію Маріуполь - Київ. На черзі ділянка Київ - Пенза. Влітку 2013-го проїдуться Європою.

  Геннадій Мохненко, організатор велопробігу: "Максимум - шесть лет, и мы сможем пройти вокруг земного шара и замкнуть кольцо. Мы бы хотели его символически замкнуть в Украине".

  Юні учасники велопробігу колись не мали батьків. Девіз їхньої подорожі - "Кожній сироті по родині".

  Сергій Кучерук, учасник велопробігу: "Я около сорока раз уходил из интерната. На улице жил, дышал клеем. У меня была мечта - спортом заниматься".

  До майже місячної мандрівки на двох колесах спортсмени готувалися цілий рік. Щодня вони долатимуть майже по сотні кілометрів.

  Тетяна Передирій, велотренер: "Мне удобно иметь спидометр, которий показывает мою скорость, расстояние. Обязательно фляга, потому что мы идём в жару обычно".

  Щоправда, цього тижня мандрівка видасться прохолодною. Синоптики оголосили штормове попередження. 

  Геннадій Мохненко, організатор велопробігу: "Но наш график очень жесткий. Мы не можем останавливаться. Первые четыре дня нам придётся двигаться с детворой в абсолютно экстремальном режиме, при ливнях".

  В’ячеслав Смислов, учасник велопробігу: "Я занимался альпинизмом, я ходил по горам. Поэтому для меня это не страшно".

  Під час подорожі велосипедисти купаються у річках, готують на багатті, сплять у наметах, ба навіть день народження святкують на колесах.

  Микола Риков, учасник велопробігу: "Мы были в велотуре. Ну, это мой первый день рождения был в семье. Мы поехали в город Тараса Шевченка".     

  Тридцятого червня велотуристи дістануться Пензи. Потому відпочиватимуть до серпня. А наприкінці літа знову крутитимуть педалі у бік Єкатеринбурга.

  Людмила Голоднік та Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Нігерії з-під уламків літака дістали 5-х живих людей
  Наступний матеріал
  Святкування ювілею правління Єлизавети II завершилось парадом британських ВПС [відео]
  Теги: