Видавництво судиться з чиновником, який під час перевірки говорив російською

  Видавництво "Вища школа" позивається до чиновника державної інспекції праці. Той під час перевірки установи говорив не державною мовою, а російською. Видавництво вимагає від суду визнати дії держслужбовця неправомірними.

  Видавництво позивається до чиновника. Той прийшов з перевіркою в установу і заговорив російською.

  Юрист видавництва "Вища школа": "Розмовляв російською мовою з самого початку, ми записували все це на диктофон і нас знаходилося троє осіб в приміщенні. Я зробив йому зауваження з самого початку. Демонстративно людина розмовляла російською, навіть після кількох зауважень".

  Відповідач у суд не прийшов і на роботі його теж немає. Чиновник у відпустці, пояснив директор інспекції. Про інцидент з підлеглим керівник чув, та коментувати поки що не береться. Каже, почекає рішення суду. Хоча й запевнив - Левшин українською володіє. У керівіника своє пояснення позову. Каже - Левшину видавництво помстилося. Чиновник же приходив з перевіркою, бо підприємство має борги із зарплат.

  Владислав Андрієнко, начальник територіальної державної інстпекції праці в м.Києві: "Це підприємство перевірялося неодноразово, вибачте заборгованість півмільона і вона росте. Я впевнений, що це помста, просто така, знаєте... Краще б людям зарплату виплатили".

  Юрист Віктор Таран передумови позову не з`ясовував. Та каже, у позивача усі важелі, щоби справу виграти. Якщо так станеться - на чиновника чекає покарання: догана або позбавлення рангу. 

  Віктор Таран, юрист: "В побуті, не на робочому місці, вони можуть використовувати будь-яку  мову, а при здійсненні владних повноважень - виключно українську. Здається, вже й Микола Янович Азаров говорить українською, у нього не завжди виходить, але принаймні він намагається".

  Юрист переконаний - такі судові справи простимулюють чиновників говорити українською. А от радник Президента з гуманітарних питань сенсу в них не побачила.

  Ганна Герман, радник Президента України: "Я не думаю, що за мову треба карати. Будьмо до людей доброзичливими і виходьмо не з того, якою мовою вони це сказали. Якщо вони роблять шкоду українською мовою, то це не менший гріх, якби вони це робили мовою російською".

  Чи покарають чиновника за російську, стане відомо наприкінці вересня. Винуватець справи тоді вже з відпустки вийде. Його керівник пообіцяв - підлеглий інцидент прокоментує. 

  Анна Мірошниченко, Олександр Дмітірєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Україні потрібен черговий транш від МВФ – експерт
  Наступний матеріал
  Масштабні аварії на транспорті в Індії - більше 20 загиблих
  Теги: