5.ua

Вибух у Луганську: Уряд кинув людей напризволяще [відео]

  Наталя Богушева, мешканка пошкодженої квартири: «Дети были, вот в этой комнате, где окно. А мама— в своей спальне».

  Під уламками загинула мати Наталії Богушевої. Вона та її чоловік під час вибуху були за містом. Зараз її оселя не має ані підлоги, ані вікон, ані стелі. Щоб стіни не упали - їх підперли залізними опорами. Коли розпочнуть капітальний ремонт у квартирі - жінка не знає.

  Наталя Богушева, мешканка пошкодженої квартири: «Насволнует перспектива — куда нам, две семьи, возвращаться и когда. И не только нам и, вообще, в принципе, в такой ситуацииоказались полностью 72 квартиры это годома».

  Після вибуху з аварійного підїзду відселили понад 200 мешканців. Тоді ж чиновники пообіцяли людям - що ті зможуть повернутися до помешкань уже 15 жовтня. Втім досі жодна квартира не готова. І хоч ремонтники працюють у кілька змін, багато комунікацій ще не починали відновлювати.

  Владислав Журавльов, керівникбудівельної компанії: «Унас единственная задержка идет по электрике, по щиткам, которые мы получаем завтра. Но работаем в две смены».

  Затримки з відновленням квартир місцеві чиновники пояснюють тим, що досі не отримали  обіцяні Кабміном гроші.

  Маноліс Пілавов, перший заступник міського голови:  «Досегодняшнего дня деньги пока не поступили. .Поэтому все работы, а работы мы выполнилина 2,4 миллиона уже подрядчик выполнил,плюс сегодня еще 600 тысяч мы сегоднядоговорились по поставке материалов»

  Тим часом прокуратура продовжує розслідувати причини вибуху у будинку. Вже  опитали більше 2 сотні свідків та провели  необхідні експертизи. Попередні причина вибуху залишається незмінною -  вибух побутового газу.

  Сергій Чиж, керівник відділу прокуратури Луганської області: «У ході досудового розслідування відпрацьовуються винуватість як службових осіб відповідних установ, так і причетність до цього випадку, до цієї противоправної пригоди окремих осіб, які в своїх квартирах встановлювали індивідуальне опалення».

  Тепер людям дали нову обіцянку - про те, що перші 29 родин зможуть повернутися у відремонтовані квартири вже в найближчі два тижні. Решта обіцяють заселити до кінця року. Однак люди обіцянкам не вірять і планують звертатися зі скаргою до Президента. Вимагатимуть виділити  кошти для відновлення помешкань.

  Вибух на шостому поверсі багатоповерхівки трапився 11 серпня. Він зруйнував понад 70 квартир. Двоє людей загинули, ще більше двадцяти опинилися в лікарнях.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганськ, «5 канал». 

  Попередній матеріал
  Поліція встановила особу підозрюваного у вбивстві у Бірюльово
  Наступний матеріал
  Криваві теракти на "Курбан-байрама" у кількох мусульманських країнах