Втричі скоротити гуманітарну допомогу Україні може Глобальний фонд [відео]

    Втричі скоротити гуманітарну допомогу Україні - може Глобальний фонд. Таку заяву озвучили у Міжнародному Альянсі з ВІЛ/СНІД в Україні. І все - через бажання міністерства доходів та зборів - стягнути з організації мито за вантаж дворічної давнини. За те, що благодійники ввезли до України шприци дешевші у п’ять разів від вітчизняних, їх обклали податком. Майже 200% від вартості.

    Євген: "Укололся, промыл и дал шприц другому".

    Перед тим як уколотися, Євген не завжди мав під рукою новий шприц. Та завдяки громадським діячам останній рік свою голку ні з ким не ділить. 

    Євген: "Нету риска заболеть ВИЧем и гепатитом. Постоянно укол происходит новым шприцом".

    Волонтера Віталія споживачі наркотиків знають в обличчя. На вулицях столиці він їм роздає шприци.

    Віталій, волонтер: "Всем кто употребляет наркотики и состоит в программе по снижению вреда".   

    Віталій щотижня роздає три сотні шприців. Куплені вони Міжнародним Альянсом із ВІЛ/СНІД в Україні, за кошти Глобального фонду. Нині Міністерство доходів та зборів за вантаж дворічної давнини планує стягнути з організації антидемпінгове мито, призначене для захисту вітчизняного виробника. Адже завезені іспанські шприци у п’ять разів дешевші за українські.

    Андрій Клепіков, виконавчий директор Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні: "Від нас вимагають сплатити 3 млн. 314 тисяч гривень. За що? За ситуацію 2010-го року в той період, коли це мито не діяло".

    Ігор Войтенко, керівник юридичної служби Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні: "На момент, коли ми завозили ці шприці для профілактики, діяло рішення Київського апеляційного суду про те, що застосування антидемпінгових санкцій - воно незаконне".

    Діяла ця постанова - 4 місяці. За той час - Альянс завіз одинадцять із половиною мільйонів шприців.

    Геннадій Романенко, начальник Київської регіональної митниці: "Після цього було Вищим адміністративним судом прийнято остаточне рішення в цій справі - і антидемпінгові заходи відновилися".

    Про це рішення, винесене у березні 2011-го, згадали тільки зараз. І вимагають сплатити мито - майже 200% від вартості товару.

    Геннадій Романенко, начальник Київської регіональної митниці: "Форма поставки контролю передбачена чинним законодавством. Перевіряються не тільки шприци. І ми нараховуємо ті податки, які не було сплачено у період оформлення митної декларації".

    Така політика держави призведе до скорочення обсягів гуманітарної допомоги, остерігаються благодійники.

    Олена Пірковська, керівник БФ "Ніка Київ": "Есть риск того, что в три раза уменьшатся поставки шприцев. У нас их и так недостаточно. Каждый потребитель наркотиков должен в год быть обеспечен минимум на 200 штук шприцев".

    В Україні цей показник у рази менший. Адже держава на профілактику боротьби з ВІЛ-інфекцією коштів взагані не виділяє.

    Людмила Голоднік та Орест Пона, "5 канал".

    Попередній матеріал
    В Україну йдуть морози і снігопади
    Наступний матеріал
    Масштабне ДТП у Болівії: 17 людей загинули
    Теги:
    Loading...