Вшанування пам`яті жертв Голодомору в регіонах України [відео]

  Упродовж дня вся Україна вшановує жертв Голодомору 1932-1933-го років. Кульмінацією стало одночасне запалення свічок о четвертій годині вечора.

  У Львові запалили близько трьох тисяч лампадок у центрі міста. Виклали із вогників напис "пам`ятай Голодомор 1932-33-років" і хрест. Чимало людей, які прийшли до пам`ятника Тарасу Шевченку, ще пам"ятають ті часи, коли Галичина допомагала голодуючим з великої України. Кажуть: Західна Україна теж пережила голод - у 1947-му році.

  Понад півсотні людей прийшли вшанувати пам`ять загиблих у часи Голодомору у Донецьку. Люди пройшли ходою від центральної площі міста до пам`ятника Тарасу Шевченку. Окрім запалених свічок у руках люди тримали гасла "Визнаємо Геноцидом 32-33 роки" та "Кати - Сталін, Берія, Каганович, Молотов знищили мільйони українців". 

  В Одесі - квіти до пам`ятника поклали представники влади та Народного руху України. Крім того, у заході взяли участь студенти. За інформацією Національної Академії Наук, на Одещині від голоду померли 35 тисяч людей.

  У Луганську відбулася панахида за загиблими. Правили її у сквері Пам`яті. На службу прийшли родичі загиблих, студенти і представники влади та козацтва. Жертв голодомору згадали хвилиною мовчання.

  У Дніпропетровську до Меморіалу жертв політичних репресій та Голодомору поклали квіти та колоски. Священики відслужили панахиду за загиблими і вшанували їхню пам`ять хвилиною мовчання.

  Загальноукраїнська акція "Запали свічу пам`яті" відбулася у всіх обласних центрах країни та Криму. 

  Євген Худаско, 5 канал

  Попередній матеріал
  На Михайлівську площу ушанувати пам`ять жертв Голоду-33 прийшли сотні політиків
  Наступний матеріал
  У Пакистані розбився літак - серед жертв можуть бути українці
  Теги: