Всеволоду Нестайку - 80 (репортаж)

  Дитячому письменнику Всеволоду Нестайку сьогодні виповнюється вісімдесят років. Його знамениті "Тореодори з Васюківки" про двох розбишак і мрійників Яву і Павлушу внесені до Особливого Почесного списку Ганса Християна Андерсена як один із найвидатніших творів дитячої літератури. А ще в шістдесят п`ятому році за мотивами цього найпопулярнішого дитячого роману- зняли телевізійний фільм, удостоєний гран-прі на міжнародному фестивалі в Мюнхені та головної премії на австралійському фестивалі.

  Так хлопці з Васюківки Ява і Павлуша уявляють, як вони прославляться на весь світ. Для цього затіяли кориду - два тореадори проти корови Контрибуції.

  І хоч перемогу здобула корова, васюківські тореадори таки прославилися. Сучасна дітвора достеменно переказує пригоди Яви Реня і Павлуші Завгороднього.

  Автор тореадорів уже майже сорок років отримує листи. Листоноша у нього часта гостя.

  А листи приходять з сіл і міст усієї України. З привітаннями, малюнками до казок, з порадами, як лікувати очі, бо ж у пана Всеволода проблеми із зором. Мама одинадцятимісячного хлопчика пише, що не може дочекатись, поки її маля підросте і почне читати Нестайка. Дякують за веселі пригоди груповими листами з бібліотек і шкіл, зачитуються нестайком і в училищі для дітей, що скоїли злочини. 

  У дитинстві він хотів стати художником або капітаном дальнього плавання, а зараз морякам співчуває.

  Але бути улюбленцем дітей йому особливо до снаги. Вони впізнають себе у його героях. А класну керівничку Пантеру Ягуарівну з лісової школи порівнюють зі своїми вчительками. Вісімдесятирічний Всеволод Зіновійович же ж крокує в ногу з часом. У найновіших пригодах їжачка Кольки Колючки й зайчика Косі Вуханя, що вийшли рік тому, - є і мобільники-чаріфони, і комп`ютери, і телебачення.

  Видавець Іван Малкович угледів у Нестайка і олігархів, і перші зародки гламуру.

  Молодим письменникам Всеволод Нестайко бажає простоти і багатющої фантазії. А вони, як і в дитинстві, мають його творчість для себе за взірець.

  Сьогодні у Всеволода Нестайка день народження. Але навіть у несвятковий день своїх гостей він з дружиною з хати без чарки коньяку не випускають.Почесне місце на столі займають солодощі.

  Ольга Петрів (та діти), 5 канал: "Це не вигадка, не байка - всі ми любимо Нестайка!!! Будьте здоровими і завжди усміхайтеся, Всеволоде Зіновійовичу!! З найкращими побажаннями Ольга Петрів, Микола Лєбєдєв та всі діти України, 5 канал".

  Попередній матеріал
  Надзвичайний стан запровадили у трьох штатах США через хуртовини
  Наступний матеріал
  Унікальна знахідка у стародавньому місті майя (репортаж)
  Теги: