5.ua

"Всекримський референдум" під дулом автомата: попередні підсумки

  "Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської федерації?" чи "Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму, як частини України?" – такі два питання винесли на сьогоднішній "всекримський референдум", що його не визнає офіційний Київ. У ньому відмовилися брати участь і кримські татари – зазвичай, найактивніші голосувальники – проте навіть за їхньої відсутності самопроголошена влада Криму звітує про рекордну явку виборців. Дільниці закриють о 20-й, тоді ж обіцяють оголосити дані екзит-полів, утім – жодних сумнівів щодо їхніх результатів ніхто не має.

  Незаконний референдум у Криму тільки розпочався, а лідери сепаратистів уже поспішили відзвітувати, що організоване ними дійство відбудеться без несподіванок і завершиться з потрібним Кремлю результатом. Аксьонов і Константинов прийшли голосувати вранці, на так званій "виборчій дільниці" свої заяви і зробили.

  Володимир Константинов, екс-голова Верховної ради АР Крим: "Выбор сделан! Явка хорошая, явка высокая, даже очереди нарисовались. Везде порядок и дисциплина. Мы, крымчане – вообще хороший народ, дисциплинированный, так что мы все сделаем правильно".

  Сергій Аксьонов, самопроголошений голова Ради міністрів АР Крим: "Исторический момент, конечно. Все будут хорошо жить. Встречаем новою зарю. Все отлично, настроение хорошее. Все должно завершиться благополучно. У меня сомнений в этом нет".

  Представники ж кримських татар називають незаконний референдум "фарсом". Заяви сепаратистів про високу явку – спростовують. Кажуть – навіть нелегітимне волевиявлення його організатори фальсифікують.

  Ахтем Чийгоз, голова Меджлісу Бахчисарайського району АР Крим: "Провести выборы с такой явкой, о которой они говорят, это невозможно. Мы все годы занимаемся выборами здесь в районе и знаем, что такое, допустим, получить 80 процентов явки избирателей. Такого не было даже в первые годы независимости Украины, когда эти пророссийские настроения были гораздо активнее и гораздо возбуждённее и эмоциональнее. Ни один крымский татарин, за редким исключением, никто не принимает участия в выборах. А то, что будет показано, что 80 процентов активность – об этом ещё неделю назад уже говорили эти самопровозглашённые руководители. Мы говорили о том, что результаты уже расписаны".

  Прибічники ж сепаратистів уже почали святкувати. У приєднанні Криму до Росії вони впевнені на сто відсотків. Від радості на вулицях співають і танцюють. Свій вибір стати підданими Кремля пояснюють бажанням покращення або тугою за російською землею. Переїжджати туди не хочуть – воліють, щоби Росія прийшла до них.

  Кримчанин: "20 лет улучшений не было, вот и ждем их. Каждый волю свою излагает. А воля народа - это должно быть святое, а не то что пишется правительством, которые пишут для себя все законы".

  Кримчанка: "День такой праздничный, такой радостый, аж плакать хочется! И вообще, у меня сестра у меня 75 лет, она родилась в Советском Союзе, вы представляете? Все это время мечтала умирать в России. И теперь хоть моя мечта сбылась".

  У Комітеті виборців повідомляють про численні порушення організаторами правил незаконного "референдуму", які вони ж самі і встановили. Зокрема, на дільницях дозволяють голосувати за паспортами громадян Російської федерації та особам без реєстрації на території Криму, а журналістів масово не допускають спостерігати за нелегітимним волевиявленням.

  Його результати лідери сепаратистів обіцяють оприлюднити сімнадцятого березня. Тоді ж Сполучені штати та Євросоюз планують запровадити жорсткі санкції проти замовників організації незаконного референдуму – російських чиновників і депутатів.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Шахрай видавав себе за постраждалого героя Майдану
  Наступний матеріал
  Українські спортсмени закінчили Паралімпіаду з 25-ма медалями (оновлено)
  Теги:
  Loading...