5.ua

Волинські «беркутівці» могли отримувати до 15 тис. гривень за Євромайдан

  Командир волинського спецпідрозділу «Беркуту» Дмитро Беляєв був допитаний на волинському Євромайдані.

  Зокрема, «беркутівець» розповів, що всі волинські спецпризначенці, які перебували у Києві під час акцій протесту, отримували від 5 до 15 тисяч гривень премій. Про це 23 лютого повідомляє сайт 4vlada.com.

  Керівник волинського спецпідрозділу свій виступ почав після того, як майданівці допитали усіх із більш ніж 30 присутніх бійців волинського «Беркуту». Дмитро Беляєв сказав, що 23 листопада десь о 15-й годині дня начальником УМВС у Волинській області Олександром Терещуком був відданий наказ на відрядження спецпідрозділу в Київ.

  «Це те, що я можу документально підтвердити. 24-го ми прибули. Ми приїхали до Кабінету Міністрів. Просто тупо охороняли приміщення. Після того були перекинуті до Адміністрації Президента. За цю командировку хлопці получили. Хто більше був, в кого мати померла, хто міняв людей, хтось 7 тисяч, хтось 5 тисяч, в більшості по 10 тисяч», - розповів керівник спецпідрозділу.

  Водночас, він сам, як командир, отримав в ті дні 20 тисяч гривень.

  Розповів Дмитро Беляєв і про те, як фінансували «Беркут» і хто давав гроші: «Гроші отримував я. Перший раз я отримував в департаменті фізичного забезпечення та бухгалтерського обліку МВС України. Гроші були вже розпаковані по пакетах. Правда не пам’ятаю скільки там було. Десь 150-200 тисяч за один раз. Сказали, що то премії на проживання в Києві».

  Силовик відзначив, що контролював ці витрати помічник-консультант якогось нардепа-«регіонала». Помічника звали Ярослав. Також Беляєв сказав, що під час другого відрядження обіцяли квартири в Луцьку для підрозділу.

  На запитання чи співпрацювали беркутівці з «тітушками» Беляєв відповів ствердно. За його словами, волинські бійці не співпрацювали з ними, але траплялося, що за їхніми спинами перебували люди, переодягнені в одяг майданівців і були з розпізнавальними знаками – жовтими стрічками.

  Попередній матеріал
  Метро знову працює на центральних станціях
  Наступний матеріал
  Пшонка наполягав на введенні Надзвичайного стану (документ)
  Теги:
  Loading...