5.ua

Волонтери збирають гроші на бронетехніку для армії

  Більше п'яти з половиною мільйонів доларів протягом місяця планують зібрати волонтери, щоб придбати 12 броньованих машин вітчизняного виробництва для бійців на сході країни.


  Волонтерські рухи "Територія життя" та "Крила Фенікса" хочуть купити нові машини на Кременчуцькому автозаводі. 10 військових автомобілів "КрАЗ Спартан" і дві машини "КрАЗ Шрек" передадуть десантникам 79-ї аеромобільної бригади. Це швидкі і добре захищені машини, які можуть транспортувати бійців, виконувати бойові завдання в умовах міста і перевозити поранених з одночасним наданням медичної допомоги, кажуть волонтери. Такі авто вже використовують миротворчі контингенти ООН. Вітчизняне оборонне відомство КрАЗами поки не зацікавилося.

  "Автомобили "Шрек-1" довольно длительное время поставляются на экспорт за рубеж в рамках поставок войскам ООН в различных модификациях. Она работает в миротворческих контингентах в Африке и Афганистане, но, к сожалению, за все годы выпуска этого автомобиля украинская армия не приобрела ни одной единицы", – скаржиться представник ПАТ "АвтоКрАЗ" Владислав Лисиця.

  А лідер волонтерського руху "Крила Фенікса" Юрій Бірюков розповів: "В Министерстве обороны – мужики, а давайте купим вот это и вот это – я получаю всегда один и тот же ответ: "Юр, мы бы очень этого хотели, но она у нас не принята на вооружение, у нас это не положено по инструкциям и никто эту бумажку тебе не подпишет". Я этот заказ делал на основании общения с десантниками. Нужна малозаметная, низкопрофильная машина для выполнения оперативных задач и нужны машины для перевозки личного состава. Это вызов власти: власти – а вот мы делаем и такое".

  Попередній матеріал
  Австралія допоможе українським бійцям військовим спорядженням
  Наступний матеріал
  Комітет постійних представників ЄС зібрався у Брюсселі для обговорення українського питання