5.ua

Волонтери придбали для бійців АТО унікальний реанімобіль  Армен Нікогосян вивчає своє нове робоче місце. Останні місяці медик постійно перебуває у зоні проведення Антитерористичної операції.

  Армен розповідає: це перший реанімобіль, який поїде до зони АТО. Обладнання нове – це і дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легенів, ноші, а також спеціальні вакуумні фіксатори.

  Гроші на реанімобіль волонтери зібрали за дванадцять днів. Допомагали як бідні, так і багаті. На передову автівка поїде уже наступного тижня.

  Волонтер Павло Шиманович розповів: "Цей автомобіль ми купили у Польщі, коштував близько 13-ти тисяч доларів. Також ми купляли додаткове обладнання".

  Також волонтери готують до відправлення на схід цілу партію військових аптечок, укомплектованих за нормативами НАТО. Їх українській армії катастрофічно не вистачає. У помічних пакунках - кровоспинні препарати, бандажі та джгути із зручними фіксаторами для затягування однією рукою. Старим радянським джутом так швидко кровотечу зупинити не вдасться, та й вдягнути його самостійно – важко.

  Загалом, кажуть у цій волонтерській спільноті, для армії уже зібрали не один мільйон гривень. А приміщення, де складують речі та ліки, надав один із бійців батальйону "Айдар".

  Оцінити масштаби допомоги, яка йде від простих українців, не беруться й самі волонтери. "Якщо перекази по банківських рахунках ще можна якось дослідити, то ту допомогу, яку ми отримуємо у якості якихось матеріальних ресурсів, її оцінити просто неможливо. Загалом, якщо ще взяти наш підрозділ з ліками, то я думаю, що за ці місяці це десь 10 млн буде", – каже Георгій Тука.

  Із останніх закупок волонтерів – системи кріплення для автоматів, приціли та сенсорні ліхтарики. Благодійники постійно перебувають на зв'язку з військовими на Сході, тому точно знають, чого найбільше потребує передова.

  Волонтери уже мудрують, де закупити форму для військових на зиму. Зверталися до Міноборони, утім відповіді – не отримали. Вирішили купувати уживану форму із закордону, а це не дешево. Лише зимова куртка потягне на 700 гривень. Тож, знову проситимуть допомоги в українців.

  Сергій Барбу, Денис Савченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Порошенко обговорив із Лукашенком бар‘єри у двосторонній торгівлі
  Наступний матеріал
  Російська гуманітарка їде до України з радіомаячками для наведення "Градів" - активіст
  Теги:
  Loading...