Волонтери передали 54-й бригаді тепловізорів на 840 тис. грн

Мехбригада обороняє складну ділянку в районі Світлодарської дуги, Троїцького та Дебальцевого і потребує підтримки усіх небайдужих

Про чергові досягнення і чергові потреби сьогодні відзвітувала активістка волонтерського проекту "Повернись живим" Дар'я Бура. Вона написала: "Понад 840 тисяч гривень! Це ваша допомога! Ці гроші ви, всі небайдужі люди, допомогли зібрати протягом двох місяців. Саме така сума перетворилася у допомогу для 54-ї окремої механізованої бригади".

На зібрані кошти волонтери придбали 13 тепловізорів, прилади нічного бачення, біноклі – і вже передали на передові позиції в районі Світлодарської дуги, Троїцького, поблизу Дебальцевого.

54-та бригада заступила на ці позиції два місяці тому, змінивши 30-ту ОМБр. Тоді ситуація з нічною оптикою у підрозділах 54 ОМБр була складною – як і ділянка фронту, на якій опинилися бійці. Вони тоді зізнавалися, що у разі активного наступу ворога не матимуть змоги навіть відступити, адже просто опиняться у оточенні з трьох сторін – переповідає волонтерка.

"Вибору в них немає. Щодня під обстрілами АГСів, ДШК, БПМ. Початок травня видався тяжким для 54 бригади. Втратили 4 молодих хлопців. В останній день перед оголошенням "додаткового чи святкового" перемир’я, коли на Великдень сторони домовилися про цілковите припинення вогню, бойовики протрималися аж 45 хвилин. І накрили наші позиції з АГСів. Тоді, в ніч на 1 травня, від осколочного поранення в голову загинув один боєць. Ще двох розстріляли впритул на опорному пункті. Ворожа ДРГ підійшла не просто близько, а так, що змогла захопити в полон старшого на ВОПі (зводний опорний пункт – 5.ua), двох хлопців застрелили, а ще один від поранень помер дорогою до лікарні", – пише Дар'я Бура.

/
/
/
/
/

Саме на ВОПах і відчувається нестача нічної оптики, кажуть волонтери. На кожному з опорних пунктів бажано мати хоча б по одному тепловізору, щоб значно обмежити можливість підходу диверсійно-розвідувальних груп.

У "Повернись живим" радіють досягненням, але попереджають: "На жаль, та кількість, яку завдяки вам вдалося надати бригаді, недостатня. Ми щодня платимо за цю війну високу ціну. Життя не можна оцінити фінансово, запитайте у матері, яка зустріла домовину з тілом сина. Та за гроші можемо придбати нічну оптику. Тепловізор Pulsar HD 38S коштує $2550. І краще бути враженим цифрами допомоги і перемоги, ніж кількістю загиблих".

Нагадаємо, минулого тижня міністр оборони нагородив волонтерів "Повернись живим" за допомогу армії.

Попередній матеріал
Кабмін має намір передати на місця 30% державних рішень
Наступний матеріал
Новіков: Українців Карпюка та Клиха визнали винними у смерті 30 російських військових

В Зайцево тривають жорсткі бойові дії: волонтери не можуть виїхати з-під обстрілів

Міністр оборони нагородив волонтерів "Повернись живим" за допомогу армії

Волонтери терміново передали оборонцям Зайцевого спецобладнання на півмільйона

Волонтери зібрали 300 вишиванок для дітей Донбасу

У 33-річного волонтера місії "Чорний тюльпан" стався інфаркт, він потребує термінової допомоги

5 канал - трансляція наживо