informnapalm.org

Волонтери опублікували документи знищеного російського снайпера і подзвонили його командиру

Лейтенант окупаційних військ під час бою кинув своїх солдатів, документи і форму – волонтери додзвонились до нього у Дебальцеве

Українські добровольці надали волонтерам міжнародного волонтерського співтовариства InformNapalm документи росіян, виявлені на ворожих позиціях під час контратаки 29 червня на Світлодарській дузі. Йшлося про документи громадян Російської Федерації, які були знайдені у вбитого бойовика-снайпера та серед кинутих речей російських терористів.

Передусім бійці виявили паспорт громадянина РФ Калімулліна Айрата Натіковіча, який був знайдений у кітелі російської форми з лейтенантськими погонами, кинутому на позиціях бойовиків. Поруч у бліндажі був ліквідований і снайпер бойовиків – також громадянин РФ Галкін Олександр Петрович (бійці надали одну сторінку з його паспорта, записку на звільнення і "тимчасове посвідчення особи ЛНР").

У бліндажі снайперської точки окупантів, з якої постійно обстрілювали українських військових, також знайшли армійську консерву-"тушонку" російського зразка, аптечки з російськими препаратами, автомати і снайперську гвинтівку СВД 1967 року випуску, обмотану маскувальною сіткою, з написом на ремені "Птіца" (позивний Галкіна), набір снайпера, карта обліку стрільби, а також боєкомплект калібрів 7,62 і 5,45.

Після успішної контратаки і ліквідації опорного пункту противника українським бійцям дали команду відступити і не займати звільнені позиції.

Раніше до ЗМІ потрапило фото "військового квитка ЛНР" Айрата Калімулліна, тому з'явилась версія про його смерть. Однак, як стало відомо InformNapalm, сам командир роти в ході бою так поспішав втекти, що кинув свої речі і документи, а також ввірених йому найманців. Внаслідок перевірки нових джерел на звільнювальній записці рядового Галкіна, підписаній лейтенантом Калімулліним, зі зворотного боку ручкою було написано телефон та позивний "Татарин".

Волонтери InformNapalm вирішили перевірити гіпотезу про належність вказаного телефону командиру роти бойовиків громадянину РФ лейтенанту Калімулліну і зробили контрольний телефонний дзвінок, в ході якого була не тільки підтверджена особистість російського терориста, а й встановлено, що командир роти втік з лінії фронту аж у Дебальцеве.

"Таким чином, висока щільність російських громадян – як кадрових військовослужбовців, так і найманців – на кожен кілометр захоплених українських територій Криму та Донбасу вказує, що ця війна – далеко не "внутрішнє громадянське протистояння", а інтервенція Російської Федерації. У зв'язку з цим недавній заклик Конгресу українців Канади до світової спільноти визнати РФ спонсором тероризму є повністю логічним і послідовним", – підсумували у InformNapalm.

Нагадаємо, локальну операцію ЗСУ з ліквідації вогневих точок противника на Світлодарській дузі кремлівські ЗМІ назвали "наступом на Дебальцеве". Речник АП з питань АТО полковник Лисенко пояснив ці панічні заяви тим, що "окупанти ніколи не сплять спокійно".

Попередній матеріал
На Дніпропетровщині поліція вилучила більше 200 кг марихуани
Наступний матеріал
Ветеран АТО: Ситуація на фронті показує, що Росія готує "тотальні вимоги"
Теги:
Loading...

Лисенко: На Світлодарській дузі бойовики гатять з БМП та автоматичних станкових гранатометів

Лисенко: Географія обстрілів бойовиків в районі Світлодарської дуги розширилася

ГУР: Росіяни стягують артилерію на "Світлодарський виступ"

Оборонцям Світлодарської дуги потрібні далекобійні тепловізори – волонтери