Вогнеборці спалили помешкання [відео]

  Вогнеборці спалили помешкання. Щоправда квартира була для цього й облаштована. Інспектори з техногенної безпеки змоделювали пожежу та показали журналістам, як займається й згорає звичайна квартира. Найчастішою причиною таких побутових пожеж назвали обігрівачі та вкотре на початку опалювального сезону нагадали правила пожежної безпеки.

  Начебто звичайна квартира з саморобним обігрівачем. Тільки-от сьогодні їхнє призначення - незвичне - згоріти. Рятівники взялися показати, як палає помешкання тих, хто нехтує пожежними правилами. Традиційно - через залишені увімкненими без нагляду побутові прилади.

  Пожежник: "Це саморобні електроприлади, чайники, перевантаження мережі, всі включають повітряно-електричні дувки".

  Ганчірка залишена на обігрівачі займається майже одразу. А вже за 5 хвилин спалахує справжня пожежа.

  За чверть години майно вогнеборцям вже не врятувати, можуть хіба що зупинити полум`я. Кілька хвилин, близько двох тонн води - і змодельована пожежа ліквідована. Втім реальну - іноді доводиться гасити не один раз.

  Дмитро Талімончак, пожежник: "А люди ше кажуть - не заливайте, воно буде тікти ниже, а потом дзвонять, ми приїжджаєм апять, апять то, шо недолили. Якшо проливать, то нада проливать полностью, шоб даже диму не було".

  Павільйон так і залили - щоб і не тліло.

  Олександр Цуруль, старший пожежник: "Погасили, затушили, буквально за 2-3 хвилини. А так, єслі були б люди, це було би складніше".

  Якщо ж у вогні люди таки опинилися, то рятуватися треба з перших секунд. Насамперед подзвонити на 101, потому вибиратися.

  Олександр Цуруль, старший пожежник: "Полотенце - в мокру воду, накинути на голову і потихеньку виповзати".

  Після пожежі демонструють, як легко загорається лінолеум, ковролін, подовжувач - усе, що таким легкозаймистим бути не повинно. Тож радять вибирати правильний товар.

  Пожежник: "Всі електро-технічні вироби, які ви купляєте в магазинах, на базарах, потрібні бути заключення пожежної охорони".

  А ще запастися рекомендують вогнегасниками. Хоч із масштабною пожежею вони і не впораються, утім погасити невелике полум`я - зможуть.

  Загалом цьогорІч через обігрівачі трапилося понад шість сотень пожеж і найчастіше - через саморобні. Тож якщо вже без таких приладів не обійтися, пожежники радять користуватися якісними, і без нагляду їх не залишати.

  Інна Неродик, Юрій Усик, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Ракетний удар по Єрусалиму нанесли бойовики з сектора Ґаза
  Наступний матеріал
  Дерева у столичному парку отримали імена тих людей, хто рятував українців під час Голодомору [відео]
  Теги: