Водопровідна вода у Вінниці неприємно пахне [відео]

  Із кранів у помешканнях вінничан тече вода, що має неприємний запах. Занепокоєні містяни намагалися з`ясувати його причину. Фахівці ж санстанції та місцевого водоканалу заспокоїли: вода для людей безпечна, а сморід - через рибу, яка масово загинула у Південному Бузі.

  Щодня вінничанка Тетяна Свєшнікова витрачає шість літрів води. Купує її в супермаркеті. З-під крану рідину не вживає, каже жінка, бо смердить.

  Тетяна Свєшнікова, вінничанка: "От понюхайте, будь ласка, цю воду. Скажіть, будь ласка, як її можна пити? Вона має неприємний запах. І запах у неї несвіжої риби. Діти у мене взагалі не можуть її пити, не можуть їсти суп. Взагалі вона неприємна. Скажіть, будь ласка, за що ми платимо гроші?"

  Вінничани запевняють - неприємний запах від води з`явився тиждень тому. Занепокоєні люди звернулися до санепідеміологів - ті містян заспокоюють. 

  Олександр Сорочан, головний лікар Вінницької міської СЕС: "Всі методи очистки працюють, як і завжди. Вода безпечна, вода знезаражена. Вона - абсолютно не можна нею заразитися, якщо пити звичайно з-під крана, тому ніяких проблем. Крім стороннього якраз запаху".

  В обласному водоканалі пояснюють: запах не означає, що вода поганої якості. Просто її беруть з Південного Бугу. Взимку річка вкривається шаром льоду і риба часто гине від браку кисню. Навесні, коли Буг розмерзається, має неприємний запах. Водоканал очищує воду, а от запах прибрати неможливо.

  Аліна Кравчук, начальник лабораторії Вінницького обласного водоканалу: "Якщо у воді буде підвищена доза хлора то в автоматичному режимі будуть підвищені дози і продуктів хлорування, побічні. Тобто, це набагато шкідливіше для здоров`я людей, тому, коли у водоканала стає вибір, що давати - воду з підвищеним запахом під час нагрівання чи воду з підвищеним вмістом хлору і побічних продуктів - ми вибираємо більш безпечний для людей варіант".

  На водоканалі запевняють: сморід із кранів вінничан невдовзі зникне. Крига на Південному Бузі зійде - і запах вивітриться.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Кіпрі підлітки мітингували проти кредитної політики ЄС
  Наступний матеріал
  КМДА: Київ може підтопити, але не сильно
  Теги:
  Loading...