Влада ліквідує ЖЕКи

  Після епопеї з податковим кодексом, свого зоряного часу у Верховній Раді чекає ще один - житловий. Експерти вже критикують спірні моменти цього проекту. Такі як - нарахування пені за кожен день боргу оплати компослуг чи примусове виселення людей із квартир. Є і ще один - новобудовами управлятиме або об`єдання співвласників, або приватний ЖЕК.

  У цьому дворі - жодної автівки, квіти та дерева обгорнуті на зиму плівками, доглянутий дитячий майданчик та лавочки для відпочинку. У будинку - усюди чистота, а лампи в коридорах поступово міняють на енергозберігаючі. А щоби мешканці спали спокійно, є і бонусний сервіс.

  Наталія Горіна, голова правління ОСББ "Сонячний": "В доме работают 42 видеокамеры. Все эти видеокамеры выведены на пульт к охране. Их запись пишется на жесткий диск".

  Цим будинком уже десять років керує об`єднання співвласників. Тому все роблять, як для себе. Замовляють послуги у фірмах, які надають їх якісно. За таке комфортне життя мешканці щомісяця сплачують 3 гривні за квадратний метр.

  Про повернення до жеків тут навіть слухати не хочуть. Директор київського жеку Ігор Павлик таки шукає правду. У його віданні - 178 багатоповерхівок на столичному Печерську. Там живуть і політики, і урядовці, і бізнесмени, які вимагають якісних послуг за мінімальні кошти.

  Ігор Павлик, директор КП "Липкижитлосервіс": "Якщо затрати на метр квадратний фактичні - 3гривні, 3 гривні, двадцять, а сьогодні мешканці сплачують 1,80 в середньому. Значить повинна держава давати дотацію. такої дотації в сто відстоків немає, і звичайно важко працювати в таких умовах".

  Леся Головата, "5 канал": "27 років українці послуговуються безнадійно застарілим житловим кодексом, у якому навіть не прописано право на приватизацію. На розгляд ВР подали новий проект цього документу. він по суті виносить вирок державним жекам".

  Замість них у новобудовах пропонують автоматично віддавати всю владу Об`єднанням співвласників. Вони або самостійно даватимуть раду зі своєю багатоповерхівкою, або комусь це доручатимуть. 

  Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру "Місто": "Знаємо досвід Росії, там теж було прийнято закон, де люди протягом року мали собі вибрати обслуговуючу компанію, а цей закон провалився. тому що 90% будинків не вибрали собі таку компанію".

  У проекті кодексу цей момент передбачили. Хто в домі господар замість мешканців примусово вирішуватиме місцева влада. Причому, приватні структури можуть навіть не підписувати договір із власниками, достатньо буде надрукувати його в пресі. Автори запевняють - дбають про конкуренцію.

  Зіновій Шкутяк, народний депутат, співавтор житлового кодексу: "Він дозволяє уже підприємцю думати про те, що буде конкурс - я можу подати на підмітання вулиць, сьогодні він над цим навіть не думає - там є ЖЕК".

  А от Наталія Горіна вважає, що приватні структури мають простір для зловживань. Особливо створені самими забудовниками. 

  Наталія Горіна: "И сейчас, когда эксплуатируеться этот дом этим частным жеком, продаются службові квартири, місця загального користування...будет то же самое".

  Сьогодні в Україні зареєстровано понад 11 тисяч ОСББ, а через чотири роки уряд планує ліквідувати усі державні жеки.

  Леся Головата, Олександр Водін, Микола Лєбєдєв, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  У Франції створили десятиметрову шоколадну ялинку
  Наступний матеріал
  У кількох регіонах Албанії оголосили надзвичайний стан [відео]
  Теги: