Віра Савченко/Facebook

Віра Савченко вважає спробу її арешту тиском на Надію

Сестра льотчиці назвала інцидент на кордоні тиском на Надію

Спробу свого арешту Віра називає тиском на сестру, повідомляє УНІАН.

"Певно, вони Надю не хочуть відпускати і шукають додаткові важелі тиску на неї. На нас тиснуть одна одною", - зазначила Віра.

Адвокат Ілля Новіков попередньо анонсував перемовини з приводу спроби арешту.

"Процесуально я розбиратимусь на наступному тижні, я буду у Грозному. Політично - фігури, які беруть участь у цій історії, вже повідомлені, я думаю, будуть якісь перемовини з її приводу. Найімовірніше, нам вдасться домовитися про те, як вивезти Віру з Росії", - каже адвокат Ілля Новіков.

Напередодні ввечері її намагалися затримати на кордоні з Україною. Причина - кримінальна справа піврічної давнини за неповагу до чеченського суду, туди Віра їздила як громадський захисник українців Карпюка та Клиха.

Від російських правоохоронців Вірі вдалося сховатися у машині з дипломатичними номерами. Паспорт їй повернули. В Україну Віра поверталася після зустрічі з Надією у в'язниці Новочеркаська. Вийшла звідти з новиною, що Надя ніби вже заповнила та підписала документи для екстрадиції.

Посол з особливо важливих доручень українського МЗС Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Facebook зазначив, що інцидент має два варіанта розвитку.

"Гарна новина: Віра Савченко відпочиває в безпеці на території нашого Генконсульства в Ростові-на-Дону. Її паспорт при ній. Консулу вдалося його забрати у росіян. Новина друга: Віра дійсно оголошена у федеральний розшук за образу судді в Чечні (це коли там було судилище над Карпюком і Клихом), а тому ми можемо у найближчі дні або добитися її повернення до Україн (гарно), або отримати свого Ассанжа на території власного дипломатичного представництва (негарно)", - зазначив Кулеба.

Він додав, що паспорт у неї забрали і хотіли затримати саму, але вламуватися до машини і порушувати консульський імунітет росіяни не наважилися.

Генконсул у Ростові Віталій Москаленко прокоментував ситуацію "5 каналу".

"Дійсно Віра зараз перебуває на території Генерального консульства України в Ростові-на-Дону. Стосовно подальших дій я вам нічого не можу сказати. Цим займається Міністерство закордонних справ, зокрема і міністр закордонних справ, і Адміністрація Президента, і сам Президент. Вона тут оголошена в федеральний розшук - з 14 квітня, здається. Хоча вона позавчора пройшла кордон і ніхто їй про це не заявив - її впустили на територію Російської Федерації, відвідала сестру Надію", - повідомив Віталій Москаленко.

Попередній матеріал
Голова Рівненської ОДА подав у відставку через новий закон про держслужбу
Наступний матеріал
Фейгін: Принципове політичне рішення про видачу Савченко справді ухвалено
Теги:
Loading...