Вінниччанин зібрав приватну колекцію кактусів аналогів якої немає в усьому СНД [відео]

  Приватна колекція кактусів, аналогів якої немає в усьому СНД - вінниччанин Сергій Червінко віддав кактусам півстоліття свого життя. Скільки в нього цих екзотичних рослин - навіть порахувати не в змозі. Доглядає за ним із самого ранку до пізнього вечора.

  Догляд за улюбленими рослинами для пана Сергія - це цілий ритуал. О 7:30 він заходить в теплицю і до хати повертається вже надвечір. Чоловік каже, кактуси для нього, наче діти.

  Сергій Червінко, колекціонер кактусів: "Я все помню, потому что практически все выращивается из семян и много лет за ним ухаживаешь и когда эти растения видишь каждый день и с ними работаешь, во – первых знаешь как их звать. У каждого есть фамилия имя отчество. Есть род, вид и подвид. И, естественно я зрительно помню как кажый выглядит".

  Цим хобі Сергій Червінко почав захоплюватися ще у школі. Спочатку збирав звичайні кактуси, пізніше зацікавився їхніми екзотичними різновидами. Нині ж точної кількості колючих рослин у своїй колекції - назвати не може. Адже лише в одній із 5-ти теплиць налічується принаймні 4 тисячі горщиків. Доглядати за рослинами - допомагають родичі та близькі.

  Юлія Пащенко, родичка колекціонера: "Это насамом деле гордость, потому что коллекция наверное самая большая в СНГ, насколько я знаю, и вообще я цветы люблю, а кактусы наверно особенно, потому что за ними не столь надо ухаживать как за цветами".

  За новими екземплярами колекціонер сам літає до Бразилії, Чилі, Аргентини, Мадагаскару. Там збирає насіння дикорослих кактусів і висіває у своїх теплицях. Науковці кажуть, це зібрання є цінним і за складом, і за кількістю рослин.

  Валерій Солоненко, доцент кафедри ботаніки, генетики та фізіології рослин ВНАУ: "По своєму об`єму і видовому складу ця колекція перевищує існуючу колекцію багатьох ботанічних садів, які є в Україні".

  За новими трофеями колекціонер вирушає взимку. Бо саме у морозну погоду кактуси не ростуть і не потребують копіткого догляду.

  Олена Бучацька ,Олександр Семенов, Вінниця, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Єгипті вперше за півстоліття телеведуча вийшла в ефір у хіджабі
  Наступний матеріал
  Вітчизняні паралімпійці здобули 16 золото
  Теги: