Із сьомої ранку Ольга Сорокіна чергує під вікнами новоствореної реєстраційної служби, аби зареєструвати договір довічного утримання земельної ділянки . У цій черзі жінка має свій номер - 39. Тож сподівається, що з третьої спроби таки потрапить на прийом документів.
Ольга Сорокіна: "Третій раз тут. Один раз прийшли нас послали до нотаріуса, нотаріус послав сюди, ми опять до нотаріуса . Простояли в понеділок не всзяли номерка, в среду прийшли так само, сьогодні ми прийшли так само".
Тим, хто стоїть у кінці черги, навряд чи пощастить. Живий ланцюг із охочих оформити документи на нерухомість розтягся аж на три поверхи. Найактивніші створили список. У таких чергах доводиться стояти усім, хто придбав нерухомість до Нового року. Люди нарікають - документи приймають лише двічі на тиждень.
Начальник відділу реєстрації пояснює, черги через брак кадрів. Документи приймають лише дві людини - за тиждень вони обслуговують близько сотні громадян. Решту днів триває оформлення документації. Начальник запевняє, з часом черги зникнуть.
Андрій Красніцький, начальник відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно Вінницького управління юстиції: "90% людей, які знаходяться в черзі вони всі з правочинами минулого року, ми їх зареєструємо і відповідно черг уже не буде".
У міській раді про проблему знають. Утім, зарадити - не можуть, адже реформування Бюро технічної документації відбулося на рівні Міністерства
Володимир Слишинський, заступник міського голови: "Коли задумувалася це реформа в реєстраціх вона була абсолютно не прогнозована, невірна, не було нічого зважено, було прийнято цілий ряд не правильних рішень і тим більше вона не продумана була фінансово, саме тому і створена з моєї точки зору така проблема".
Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, "5 канал".