5.ua

ВІЛ-інфіковані непокояться - МОЗ досі не закупило для них ліків

  Десятки тисяч ВІЛ-інфікованих українців уже восени можуть залишитися без ліків. Так уважають у громадських організаціях, які опікуються людьми, хворими на ВІЛ та СНІД. Річ у тім, що МОЗ лише кілька днів тому оголосило тендери на придбання препаратів антиретровірусної терапії.


  Активісти переконані – ці медикаменти потраплять до регіонів тільки наприкінці року, а тих ліків для ВІЛ-інфікованих, які зараз є в Україні, вистачить лише до вересня-жовтня. Однак міністр охорони здоров'я запевняє – препарати завезуть до спецалізованих центрів вчасно.

  Виконавчий директор БФ "Пацієнти України" Ольга Стефанишина повідомила: "Люди, котрі приймають ці ліки, повністю залежать від держави. Ці ліка не можна купити в аптеці. Відповідно, якщо у нас буде хоч один день переривання в прийомі ліків, за три дня мутує вірус і люди просто почнуть помирати. Уже в вересні-жовтні".

  44 тисячі ВІЛ-інфікованих українців півроку очікували, доки МОЗ оголосить тендери на придбання ліків. Мали б це зробити ще у січні, закидають активісти. Міністр виправдовується: каже – винен його заступник.

  "Блокування проведення тендерів з боку голови тендерного комітету. Практично у щоденному режимі протягом усього червня мною видавалося доручення голові тендерного комітету щодо необхідності щоденного оголошення тендерів. І голова тендерного комітету – перший заступник міністра в цьому плані дуже-дуже сильно підвів МОЗ, а також багатьох пацієнтів, які очікують на медикаменти", – запевняє Олег Мусій.

  У клініках поки що є запас препаратів для ВІЛ-інфікованих. Але ці ліки закінчаться восени, кажуть активісти. І побоюються – МОЗ може не встигнути довезти нову партію препаратів до регіональних центрів. Міністр запевняє – довезти встигнуть.

  Однак директор БФ "Пацієнти України" сумнівається: "Від моменту оголошення конкурсу до моменту поставки їх в лікувальні заклади займає близько півроку. Цей процес міністерство охорони здоров’я повинно провести в 4 рази швидше, ніж це проводилось раніше. Наші прогнози дуже песимістичні".

  Але міністр певен: десятого числа відкриють тендерні пропозиції, і вже до кінця липня сама процедура буде завершена, то станом на серпень-вересень очікуються перші поставки медикаментів. До того ж Олег Мусій запевняє – після оголошення тендерів на закупівлю антиретровірусних препаратів, частину ліків, як гуманітарну допомогу, нададуть виробники медикаментів.

  Максим Волобоєв та Іван Вірченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Рада дозволила частково приватизувати ГТС
  Наступний матеріал
  У Росії посилили кримінальну відповідальність за заклики до сепаратизму
  Loading...