Віктор Скопенко оскаржує в суді свою відставку з посади ректора КНУ ім. Шевченка

  Віктор Скопенко оскаржує в суді свою відставку з посади ректора Київського Національного університету імені Шевченка. Указ Президента, оприлюднений у п`ятницю, став для нього повною несподіванкою - заявляє пан Скопенко. В Університеті ж популярні й інші настрої: частина викладачів та студентів відкрито виступали за зміну ректора, який обіймає посаду понад двадцять років. Виконувати обов`язки ректора до виборів керівника вишу буде Володимир Литвин.
  Зустріч Віктора  Ющенка з ученою радою університету стала для викладачів повною несподіванко, а для Віктора Скопенка просто шоком. Президент скасував Указ Леоніда Кучми про призначення Скопенка ректором, та призупинив торішнє рішення КабМіну. Згідно з ним зі Скопенком уклали контракт, який гарантував йому перебування на посаді аж до 2014-го. Ректор-довгожитель переконує - це суперечить статуту університету.  Обирати його може вчена рада, а звільняти - КабМін за поданням трудового колективу. 

  Віктор Скопенко: "Якби Ющенко звернувся до Ради трудового колективу, і той виніс рішення про звільнення. Мені б лишилося сказати дякую за увагу. Приїхав, оголосив, піднявся, не давши сказати слова нікому, бо там були всі шоковані, піднявся і пішов".

  Наталія Жижко, 5 канал: "Уже 23 роки Віктор Скопенко перебуває на посаді ректора Національного університету. Завершити свою кар`єру він планував у вересні 2009-го. Саме тоді один  з найпрестижніших університетів відзначатима своє сімдесятип`ятиріччя". 

  Віктор Скопенко каже - свого часу попередив Президента про це і  те, що брати участь у наступних виборах ректора не буде. Утім Віктор Ющенко вирішив не чекати. Поштовхом до відставки вважають тривалий скандал довкола Інституту міжнародних відносин.  КІМО, де зазвичай гризуть граніт науки діти перших осіб держави та народних депутатів, має особливий юридичний статус. Ректор уже давно, але безуспішно намагався його ліквідувати. Крім того, Скопенку могли пригадати його звернення до освітян підтримати на попередніх президентських виборах Віктора Януковича. Виконувати обов`язки ректора до виборів нового керівника Президент доручив Володимиру Литвину.

  Володимир Литвин уже зустрівся з деканами факультетів. Однак поки що тримає інтригу і не каже, чи готовий відмовитися від депутатських повноважень заради престижної посади. Утім залишатися депутатом і навіть виконувачем обов`язків він може не більше двадцяти днів. Якщо  довше  - це вже порушення, кажуть юристи. Небездоганним експерти вважають і президентський Указ про відставку Скопенка.

  Сергій Власенко, юрист: "Дії, вчинені Секретаріатом по підготовці Указів, не
  відповідають вимогам законодавства і повинні бути скасовані, як би мине хотіли позбутися пана Скопенка з ректорського крісла, але все треба робити в законний спосіб, законним шляхом".

  Указ про свою відставку Віктор Скопенко вже оскаржує в суді і готовий взяти участь у виборах ректора. У Секретаріаті Президента повідомили - до рішення суду конфлікт не коментуватимуть.

  Наталія Жижко, Ольга Сніцарчук, Ілля Шинкаренко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Турчинов відповів на закиди Балоги щодо економічного блоку Уряду
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...