Вихованці Маріупольського інтернату голодують

  На Донеччині голодують вихованці Маріупольського інтернату. На їхнє харчування з міського бюджету виділяють рекордно малу суму. Медики кажуть - казенний раціон для дітей не відповідає медичним нормам, і заявляють про зростання хронічних захворювань, переважно - шлунково-кишкового тракту.

  Сьогодні на обід: картопляний суп, пюре, шматочок курки, половинка огірка, компот і хліб. За місцевими міркам – це багате меню. Восьмикласниця Настя чергує у їдальні. Вона допомагає накривати на стіл. Каже - з`їдають усе, незважаючи на уподобання.

  Настя Болбат, учениця 8 класу: "Есть там у нас некоторые девочки – одни не любят кофе, одни не любят кашу. Многие, кто не любит есть в столовой, но все равно – все доедают и едят".

  Сир і сметана на столі інтернатівців - нечасті гості. Адже на харчування одного учня з міського бюджету виділяють лише 17 з половиною гривень на день. Для порівняння - в середньому по області ця сума більша у два з половиною рази. Проте, міські чиновники із цим не погоджуються.

  Зиновія Дмитрієва, начальник Маріупольського управління освіти: "В наших заведениях стоимость питания не самая низкая, наоборот - самая высокая, если брать по городам Донецкой области". 

  На передбачені кошти кухарю закладу доводиться вигадувати дуже економне меню.

  Ніна Нагорна, шеф-кухар Маріупольського дитячого інтернату №2: "Птица чаще, из рыбы тоже, но это дороговато будет. Мы не можем дать рыбу порционно, мы делаем из нее биточки, тефтели там, где будет меньше рыбы. Из мясных блюд тоже – фарш, натуральные - редко".

  Про недоїдання дітей свідчить медичне обстеження. Лікарі наголошують на зростанні хронічних захворювань серед вихованців інтернату.

  Володимир Перепелиця, лікар Маріупольського інтернату №2: "Мы отмечаем достаточно высокую заболеваемость среди детей. Большая группа по кишечно-желудочным заболеваниям, болезни желчевыводящих путей, язвенные болезни, и прочие". 

  Як наслідок - інтернатівці за фізичним розвитком відстають від своїх однолітків. 

  Сергій Семенчеков, вчитель фізкультури Маріупольського інтернату №2: "Когда ездим на городские соревнования, участвуем в футболе, баскетболе, то, естественно по внешнему виду – те обгоняют, выше ростом, крепче мышцы, вот этим они и отличаются".

  Міські чиновники про те, що діти живуть надголодь - знають. Проте звернули увагу на фінансування закладу лише, коли одна дитина знепритомніла від голоду на урочистій лінійці, і пообіцяли переглянути кошторис закладу. У Маріупольському інтернаті №2 на утриманні держави перебувають понад 200 дітей із багатодітних та малозабезпечених родин. 

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Маріуполь, Донеччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Печерський райсуд переніс засідання у справі Макаренка та Шепітька
  Наступний матеріал
  Сутички у столиці Ємену - 16 загиблих
  Теги: