Військовий експерт пояснив, як РФ використовує "режим тиші" на Донбасі

Експерт назвав "ціну" припинення вогню

Ситуація припинення вогню з боку РФ розрахована на зовнішнього спостерігача. Про це в ефірі "5 каналу" повідомив експерт з військових питань, співголова ГІ "Права справа" Дмитро Снєгирьов. 

"Давайте, по-перше, подивимося на реакцію третьої сторони конфлікту, країну-агресора Російську Федерацію. А саме на заяву пана Пєскова, який прокоментував це припинення вогню. Він чітко сказав: "Ми очікуємо від України наступних кроків. Перше – проведення загальної амністії, друге – проведення виборів на окупованих територіях і прийняття особливого статусу окупованих територій". Ось ціна припинення вогню. Росія фактично зробила класичний … трикутник, коли Україні дали зрозуміти, що дійсно Росія впливає на лідерів бойовиків, РФ продемонструвала свій вплив світовій спільноті і нашим західним партнерам, таким чином спонукаючи Україну до прийняття закону про загальну амністію і про вибори на окупованих територіях".

Він підкреслив, що вся ця ситуація припинення вогню з боку РФ розрахована на зовнішнього спостерігача, на наших західних партнерів напередодні саміту "Великої двадцятки", де буде обговорюватися питання України.

Експерт додав: "1 вересня вибране невипадково: у нас за тиждень починаються веселі картинки у вигляді засідання Верховної Ради, яка повертається з відпустки. І якщо відповідно не буде винесене питання на розгляд Ради про загальну амністію та проведення виборів, Росія фактично умиває руки. І тоді вже звинувачення у порушенні Мінських домовленостей буде лунати на адресу України". 

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше стало відомо, що бойовики з опівночі дотримуються "режиму тиші" на Донбасі. Сьогодні був один обстріл, але неприцільний, уточнив речник АП з питань АТО. 

Попередній матеріал
У МВФ повідомили, коли розглянуть питання надання Україні чергового траншу
Наступний матеріал
Прес-офіцер СЦКК назвав умову подальшого припинення вогню на сході України

Лисенко: На Луганському напрямку окупанти вперше за багато тижнів не застосовували артилерію і танки

Лисенко назвав найгарячіші ділянки фронту

На кордоні з Україною РФ зібрала 100 тисяч військовослужбовців – Лисенко

Збройні сили України готові до можливого вторгнення російських військ – Лисенко

Речник АП розповів, як минув День знань у зоні АТО

Речник АП назвав бойові втрати ЗСУ за минулу добу