Сергій Грабський 5.ua

Військовий експерт назвав місію третьої сторони в розведенні військ на Донбасі

Перемовини у Мінську будуть тривати, але без ефективних результатів

Забезпечення розведення військ може бути здійсненим і ефективним тільки за виконанням певних умов. Тобто сторони дійсно бажають це зробити, вони спроможні це зробити, і існує третя сила, яка може повністю гарантувати виконання дотримання цих умов. Про це у програмі "Інформаційний ранок" повідомив військовий експерт Сергій Грабський.

"Ситуація з розведенням сил є вигідною для обох політичних сторін. Обидві сторони, використовуючи цю ідею, мають можливість звинуватити протилежну сторону у недотриманні цих умов, і при цьому вони мають можливість продовжувати показувати всім, що продовжується політичний діалог", – наголосив експерт.

Він додав: "З військової точки зору, навряд чи хтось добровільно полишить свої вигідні позиції, які вже зайняті. Відповідно, у Станиці Луганській люди навряд чи дадуть військам відступити, тому що, на жаль, чітко усвідомили наслідки того, що Станиця Луганська перетвориться на сіру зону".

"Перемовини будуть продовжуватися, обидві сторони будуть показувати свою зацікавленість у цьому, але не слід чекати ефективних результатів", – повідомив Грабський.

"Третя сторона – це миротворча місія, яка бере на себе повну відповідальність і у неї є така функція як поліцейська, тобто функція, за якої вона може силою зброї примусити всі сторони конфлікту дотримуватися цієї угоди", – сказав експерт.

Повну версію програми "Інформаційний ранок" про перемир'я на Донбасі дивіться у відео: 

Попередній матеріал
Через псевдовибори у Криму Кабмін хоче застосувати санкції до 1,5 тис. осіб
Наступний матеріал
В осінньо-зимовому сезоні вдасться уникнути віялових відключень електроенергії – радник міністра енергетики

Росія ніколи не піде на те, що написано в Мінських угодах – експерт

Штайнмаєр прокоментував розведення сил на Донбасі: Стійке припинення вогню не гарантує виконання Мінських угод

У Мінську підписали рамкове рішення про розведення сил на трьох ділянках по лінії зіткнення – Оліфер

Геращенко: "Праймеріз" на Донбасі – це нахабна спроба Кремля зірвати Мінський процес