Сергій Грабський 5 канал

Військовий експерт назвав фактори, від яких залежить проведення сьомої хвилі мобілізації

Процес демобілізації шостої хвилі може затягнутися до жовтня

Не слід очікувати, що перед Днем Незалежності всі підуть на демобілізацію. Про це в ефірі "5 каналу" заявив військовий експерт Сергій Грабський.

"Виходячи з бюрократичних наших процедур і правил відпрацювання документів, ми можемо отримати указ Президента про демобілізацію, але реально ця демобілізація, тому що це дуже тривалий, клопіткий процес – тут треба виділити кошти, розібратися, хто що має віддати, кому передати і так далі – це дуже тривалий процес, який може затягнутися десь до жовтня практично. Тому не слід очікувати, що перед Днем Незалежності всі підуть на демобілізацію. Крім того, треба чітко розуміти, що традиційно вже є певна така прив'язка до дат і особливо цієї дати – 25-та річниця нашої незалежності – збільшення кількості провокацій цілком можлива. Але я кажу провокацій – ні в якому разі якихось серйозних наступальних дій ми не передбачаємо. Слава Богу, що ми маємо більш-менш стабільну ситуацію на сьогоднішній день, але уявіть собі, у разі раптового загострення ситуації людина що – залишить окоп і піде? Ні в якому разі," – сказав він.

Аналізуючи нинішню ситуацію на Сході, військовий експерт зазначив: "Задача наша – встояти і втримати. Зараз ми більше нічого не можемо зробити, крім встояти і втримати ситуацію під контролем, не дати цій заразі розповсюдитися на інші регіони і райони нашої країни. І солдати навіть своїм стоянням, впевненим, чітким стоянням виконують свою задачу – в нас обмежені ресурси щодо відповіді, обмежений ресурс по зброї, в нас не дуже сильні запаси по моторесурсу, в нас не дуже багато пального. Ми робимо те, що маємо робити – і це героїчне стояння – це такий самий подвиг як наступ, як і оборонні дії".

Сергій Грабський зазначив, що якщо демобілізованих бійців замінять контрактники, тоді необхідність оголошувати чергову хвилю мобілізації відпаде. Ще один фактор, який може вплинути на рішення Президента про проведення сьомої хвилі мобілізації – військово-політична обстановка на сході країни. Якщо військовий конфлікт загостриться, Генштабу доведеться провести чергову хвилю мобілізації.

Повну версію розмову з Сергієм Грабським можна подивитися тут:

Нагадаємо, 16 серпня радник Президента України та радник міністра оборони України Юрій Бірюков заявив, що в Україні оголосять сьому хвилю мобілізації у випадку різкої ескалації бойових дій на Сході.

Попередній матеріал
Речник АП: Терористи активізувалися на Маріупольському напрямку, застосовують артилерію
Наступний матеріал
У Криму влада заводить справу на кожного, хто відмовився від російського громадянства – політв'язень Ільченко
Теги:
Loading...

Генштаб взявся за розробку проекту указу про демобілізацію шостої хвилі

Генштаб ЗСУ відмовився від нової хвилі мобілізації – Полторак

Турчинов: у разі серйозного загострення на фронті, мобілізація буде оголошена негайно

70 військових 5-ї хвилі мобілізації повернулися додому