Військові залізничники провели навчання із протидії надзвичайним ситуаціям [відео]

  "Вантажний автомобіль зіткнувся із залізничнею цистерною, що перевозила аміак" - це сценарій навчань підрозділів Державної спецслужби транспорту. Військові залізничники вчилися, як спільно з міліцією та підрозділами Укрзалізниці швидко подолати наслідки катастрофи.

  Вантажівка на переїзді не розминулася із залізничною цистерною. Над вагоном здійнявся густий жовтий дим. На місце аварії залізницею прибуває автомобіль хімічної розвідки. Фахівці констатують розлив аміаку. Летюча суміш швидко випаровується. У першу чергу - військові залізничники витягують з вантажівки постраждалих.

  На місце катастрофи прибуває пожежний потяг. Аби уникнути поширення аміаку, пожежники встановлюють водяну завісу навколо вагона. Щоби не загорівся - щедро поливають піною.

  На зміну пожежному потягу - приїжджає технічний "Укрзалізниці". Його завдання - ліквідувати наслідки катастрофи та відновити рух на цій ділянці. Під час роботи один із залізничників знаходить вибуховий пристрій. На місце прибувають сапери і знешкоджують вибухівку.

  Вибухонебезпечна знахідка на коліях - не вигаданий сценарій, каже майор Сергій Белевич. У 2011 році на Одещині військові залізничники виявили цілий арсенал вибухівки, що пролежав під коліями 70 років.

  Сергій Белевич, майор Держспецслужби транспорту України: "Під час виконання робіт було знешкоджено 586 боєприпасів часів Великої вітчизняної війни, загальним тоннажом 8 тонн".

  Найбільшою катастрофою на залізниці, на локалізацію якої залучили військових залізничників, називають розлив рідкого фосфору під Ожидовом у 2007 році. Тож сьогодні, аби уникнути таких аварій - колійники, військові та рятувальники вчаться діяти злагоджено та швидко. Але попри вдало проведені навчання - керівник оцінює їх на...

  Сергій Піхуненко, керівник навчань: "Добру четвірку. Я вважаю, що всі питання були відпрацьовані у повному обзязі. Головне для нас завдання - це взаємодія з підрозділами залізниці. Це одне з питань - з головних і важливих, особливо під час надзвичайних ситуацій".

  Торік у Держспецслужбі транспорту тренували із залізничниками, щоб уникнути аварій під час Євро-2012. Цьогоріч, кажуть, нове важливе завдання - святкування 1025-ї річниці Хрещення Русі має пройти без проблем на залізниці, адже очікують приїзду великої кількості прочан.

  Андрій Ковальов, Сергій Манацков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На тенісному турнірі "Вімблдон" змагатимуться 4 українці
  Наступний матеріал
  Вибух у шиїтській мечеті в Пакистані - 15 загиблих
  Теги: