Війну самогону оголосили на Вінниччині (РЕПОРТАЖ)

  Війну самогону - оголосили на Вінниччині. На продавців саморобної горілки чекають чималі штрафи. Свою ініціативу місцеві чиновники пояснюють тим, що саме під впливом оковитої - скоїли більшість убивств та інших злочинів. За даними МВС, лише за півроку правоохоронці вилучили у сільських бізнесменів 15 тонн самогону.

  Через любов дідуся до алкоголю у родині цих дівчат не вщухають лайки. Онуки скаржаться: майже щодня старий купує в односелиці самогон. А як нап`ється, не дає спокою усій рідні.

  Тетяна Кошельник, мешканка села Зарванці: "От мій дєд, нап`ється тай всьо – біда. Нетреба їх. Треба їх закривати ці точки. Він приходить, дебоширить, починаються нєрви. Ну як всігда".

  Півлітра самогону у селі Зарванці можна купити за шість - вісім гривень, розповідають мешканці. Де живуть продавці оковитої - селяни знають, а от показати знімальній групі - відмовляються. Та щоб і убезпечитися від правоохоронців, селяни продають самогон лише перевіреним постійним клієнтам. Утім більшість зарванців скаржаться: через таку торгівлю їхні чоловіки та діти спиваються, сім`ї розпадаються.

  Люди: "Знаю такі, але шо зробиш? Куди не піди тай треба могорич, а люди слабі на це діло, споюють їх. Біди у сім`ях".

  Люди: "Самі сахар заробіть, виженіть, майте свою тай не ходіть".

  Люди: "Це звісно погано, це сказується на здоров`ї тих, хто вживає цю горілку. В результати ці люди потрапляють до лікарні із – за отруєння".

  Так званий "сухий закон" планує запровадити на Вінниччині обласна рада. Її депутати лише розробляють проект рішення, за яким мають посилити санкції до виробників самогону. За даними місцевої міліції, 80 відсотків убивств в області скоєні людьми у стані алкогольного сп`яніння. Під впливом оковитої тут відбувається кожне третє пограбування.

  Василь Поліщук, Начальник управління УМВС України у Вінницькій області: "У нас практично за добу 5- 7 – 8 фіксується незаконних збутів. Можна притягувати до відповідальності тільки за незаконне виготовлення самогону і спирту".

  Григорій Заболотний, Голова Вінницької обласної ради: "Я буду все можливе робити щоб обмежити це. Щоб споживання алкоголю було у розумних межах. Обмежити визначні місця і кількість таких подій у житті кожної людини".

  За останні півроку у сільських мешканців Вінницької області правоохоронці вилучили 15 тонн самогону. Згідно з кримінальним кодексом продавцям оковитої загрожує до 8-ми з половиною тисяч гривень штрафу. Якщо ж від споживання горе-товару хто-небудь отруївся, самогонників можуть позбавити волі на термін від 5 до 10 років.

  Олена Бучацька, Сергій Григус, 5 канал

  Попередній матеріал
  Мешканці о. Лесбос програли справу лесбійкам
  Наступний матеріал
  Адвокат Караджича вимагає порушити кримінальну справу про викрадення його клієнта
  Теги:
  Loading...