Війна за землю на Київщині [відео]

  Війна за землю. Мешканець селища Бородянка під Києвом Микола Маренич два роки домагається, щоби йому виділили 7 гектарів для заснування фермерського господарства. Чиновники відмовляють твердять для цього немає юридичних підстав. Доведений до відчаю, чоловік навіть хотів спалити себе біля Адміністрації президента.

  Микола Маренич: "Натерпівшись всяких несправедливостей у земельному питанні, я вчора вирішив піти".

  Він ледь стримує сльози, згадуючи вчорашній день. Микола Маренич намагався спалити себе біля адміністрації президента. В останню хвилину - завадили правоохоронці.

  Микола Маренич: "Я заготовив бензин, зажигалку, думаю, пройду, але вони мене вже чатували на всіх входах і виходах Адміністрації президента". 

  Пенсіонер каже, удатися до крайніх заходів його змусили чиновники. Мовляв, вони вже 2 роки зволікають із розглядом його заяви про виділення землі. Микола Маренич хотів скористатися своїм правом на 7 гектарів з державної власності. Про таку можливість вичитав у земельному кодексі. Але голова районної адміністрації з рішенням не квапиться.

  Олександр Покотило, голова Бородянської РДА: "Провести інвентарізацію землі, і провести за участю засобів інформації публічне обговоренняі питання подальшої долі цих земельних ділянок, врахувавши інтереси всіх жителів Бородянки".

  Сусіди кажуть: Маренич уже має 11 гектарів на Полтавщині та ще 2 - неподалік хати.

  Юрій Ліман, сусід: "То гарбузами засадить, то кукурудзою сорняки ростуть, а людина йде, хоче качанчика дитині зірвати, а він на неї з вилами. Це чиста правда".

  Згідно із земельним кодексом, кожен українець може отримати до 2 гектарів державних земель. Але реально зробити це вдається одиницям, каже юрист. Тож прогнозує: Микола Маренич цю війну найвірогідніше програє.

  Ростислав Кравець, юрист: "Треба уважно подивитись, яким чином він набув у власність землю. якщо йому вже виділялася земля для ведення сільского господарства, відповідно до того, він вже не зможе отримати будь-яку іншу".

  Кілька років тому лише у Бородянському районі Київщини розпаювали по 2 гектари - сотні осіб. За документами, це переважно мешканці столиці. Частину ще не розданих земель планують передати під будівництво електростанції. Проте Микола Маренич надії отримати ділянку не втрачає. Каже думає не про себе, а про майбутнє 4 онуків.

  Дар`я Безродна, Світлана Одаренко, Максим Петраков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Засудженого за убивство Щербаня етапували в Лук`янівське СІЗО
  Наступний матеріал
  Велетенський золотий лотос з’явився на Майдані Незалежності
  Теги: