Реабілітація бійця АТО Вадима Ушакова
Реабілітація бійця АТО Вадима Ушакова 5.ua

Війна за повернення до життя: історія бійця, для якого зігнути пальці – це значний прогрес

Наразі реабілітологи намагаються зробити найтяжче – змусити тіло 25-річного чоловіка рухатися

Два з половиною роки і майже 150 бійців, що знову стають на ноги. У клініці "Нодус" бійці згадують, що таке ходити, говорити, рухати пальцями.

Пораненому в Авдіївській промзоні десантнику Вадиму Ушакову зробили індивідуальний ортез. Воїн зміг розігнути травмовану руку і почати довгий курс реабілітації. Утім, і досі кожен рух йому дається вкрай важко.

Ще рік тому 25-річний чоловік боровся за незалежність України на Донбасі, нині виборює своє право на повноцінне життя. Вадим робить щоденні вправи в реабілітаційному центрі, щоб знову стати на ноги і почати говорити.

Чоловік отримав серйозне поранення під час одного з артилерійських обстрілів Авдіївки у квітні 2016 року. Наприкінці жовтня того ж року Вадим почав реабілітацію у центрі нейрореабілітації "Нодус". "Комбіноване ушкодження головного мозку тяжкого ступеня. Коли пацієнт до нас поступив, він був у вкрай важкому стані", – пояснює військовий директор клініки "Нодус" Олександр Кулик.

За чотири місяці Вадим Ушаков зробив великий, як для свого стану здоров'я, прогрес, каже його лікар. Завдяки зробленому для нього ортезу він уже може розігнути пальці на руці.

А от змусити все тіло Вадима рухатися – завдання для реабілітологів. Для цього лікарі склали індивідуальну програму вправ для пораненого. "Вертикалізуємо пацієнта. Він нормально переносить навантаження у вертикальному положенні і, сподіваємося, що зможемо допомогти", – додає лікар-нейрохірург клініки Руслан Підгаєцький.

Які прогнози роблять лікарі та що чи стане Вадим на власні ноги – дивіться у сюжеті:

 Дар'я Феденко та Іван Довганик, "5 канал"

Довідково: "Нодус" - приватна клініка, яка від серпня 2014 року безплатно бере на реабілітацію поранених військовослужбовців. Загалом, лікарі "Нодусу" поставили на ноги вже 146 бійців. Нині у черзі до лікарів клініки – 316 поранених військових.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Записки з передової: Як бійці АТО влаштовують побут під обстрілами противника

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Новотроїцьке: Окупанти уникають відкритого бою та вдаються до "брудних маневрів"
Наступний матеріал
"Бар Чорний Кіт": бійці АТО на передовій облаштували їдальню на честь пухнастого улюбленця
Loading...

У Дніпрі борються за життя поранених під Авдіївкою: один з бійців потребує трепанації черепа

"Не все залежить від лікарів": у госпіталі Дніпра помер рятувальник, поранений при обстрілі Авдіївки

"Нелюди вистрілили по машині з ПТУР": рятуючи пораненого бійця АТО, загинула дівчина-лікар – волонтер