vk.com

Відтепер у Харкові лікують епілепсію за допомогою імплантів

  Операції зроблені 10-річному хлопчикові з Харкова і 5-річній дівчинці з Полтави

  У Центрі дитячої нейрохірургії при Харківській міській лікарні швидкої допомоги ім. Мещанінова медики провели дві унікальні операції з лікування резистентних форм епілепсії. Про це журналістам розповів керівник центру, головний дитячий нейрохірург МОЗ Олександр Духовський, повідомляє "Укрінформ".

  "Операції зроблені 10-річному хлопчикові з Харкова і 5-річній дівчинці з Полтави під контролем керівника нейрохірургічної клініки університету міста Турина (Італія) Алехандро Дукатті, на рахунку якого понад 200 імплантацій високотехнологічних стимуляторів блукаючого нерва. Саме цей нерв здійснює контроль над усіма внутрішніми органами. Якщо він приймає сигнали практично від усіх ділянок мозку, то, значить, по ньому можна пустити і зворотний сигнал, а саме сигнал від імплантованого стимулятора, який іде до мозку і перериває виникаючий напад епілепсії", - наголосив Духовський.

  За словами керівника центру, раніше такі операції в Україні були неможливі. "У травні 2015 року стимулятори блукаючого нерва зареєстровані на території України. Після цього харківські лікарі пройшли навчання та отримали сертифікат на проведення таких операцій", - додав Духовський.

  Він наголосив, що ціна стимулятора - $15-17 тис., хоча сама операція безкоштовна. Як розповіли у Харківській міськраді, кошти на ці операції виділені з міськбюджету плюс матеріальну допомогу надали харків'яни.

  Як повідомляв 5.ua, 12 жовтня 2015 року українські лікарі провели унікальну операцію вагітній жінці із крововиливом у мозок. 

  Попередній матеріал
  Квіташвілі: Україна закупила достатню кількість препаратів для лікування туберкульозу
  Наступний матеріал
  Внаслідок бойових дій минулої доби четверо військових були поранені, ще двоє підірвалися на розтяжці - штаб АТО
  Теги:
  Loading...

  До Києва прибули канадські пластичні хірурги, які робитимуть операції постраждалим в АТО

  Канадські лікарі готові робити безкоштовні операції бійцям АТО

  У Львові 18-річна дівчина померла під час пластичної операції