Відкриття дельфінарію у Харкові зустріли протестами

  Дельфіни на суходолі. Протестами зустріли відкриття дельфінарію у далекому від океанів Харкові. Дельфіни, морські котики та морська левиця тричі на день розважатимуть відвідувачів. Натомість захисники дикої природи закликають харків’ян бойкотувати вистави, вважаючи це знущанням над тваринами.

  Гучномовець, плакати та плюшевий дельфін у тазику. Загін захисту природи бореться із  дельфінарієм. Активісти закликають харків’ян замислитися над нещасною долею тварин-артистів. Кажуть, дельфіни повинні жити в морі, а не стрибати у штучному басейні на втіху публіці.

  Юлія, активістка: "До того доходило, що, казали - можуть виключити з вузу за такий активізм. Але ми вважаємо, що коли трапляються такі речі, коли у нашому місті будують жорстокий бізнес на дітях, на експлуатації істот, які просто не призначені для неволі. Вони живуть у неволі у шість разів менше, ніж у морі".

  Валерій Ловчиновський, біолог: "Пополнение дельфинариев идет за счет окружающей среды, за счет краснокнижных животных, которые живут в территориальных водах Украины. И спрос, который создают эти шоу, потому что дельфины реально зарабатывают деньги, уничтожает их в природной среде".

  Борців за дельфіняче щастя підтримують не всі. Їхня хода зупиняється на відстані від водної арени. Навколо неї - не проштовхнутися. Недешеві квитки заздалегідь розкупили на декілька днів наперед.

  Відвідувачі:
  - Я считаю, это очень хорошо для людей, в первую очередь, для детей это очень важно.
  - Я думаю, что любовь зрителей, любовь дрессировщиков... Дельфины настолько любят людей, что они не должны быть несчастными.

  Четвірка дельфінів, троє південноамериканських котиків та морська левиця. До нового клімату тварини, які переїхали з Одеси, уже звикли. Вода у басейні, за словами тренерів, чистіша, ніж у морі, - без шкідливих мікроорганізмів. Тож у неволі вони живуть довше, аніж у природних умовах. Наприклад, найдосвідченішому учаснику шоу - дельфіну Геркулесу - вже 14 років і почувається він чудово.

  Дмитро Уривський, тренер дельфінів: "Каждый месяц идет контроль ветеринаров. Смотрят за их состоянием. Порой бывает так, что в море он бы погиб по тем или иным причинам, а здесь есть медикаментозное вмешательство, антибиотики. Восстанавливают дельфинов, и они живут намного дольше, чем на воле".

  Після святкового відкриття для дельфінів настають суворі будні. Три-чотири вистави на день, а згодом ще й сеанси дельфінотерапії: плавання у басейні з цими тваринами має лікувальний ефект, особливо для дітей.

  Микола Піддубний, В’ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

  Попередній матеріал
  Затриманих у Єгипті студентів утримують в жахливих умовах
  Наступний матеріал
  Як зустрічали Limp Bizkit у Києві: репортаж
  Теги:
  Loading...